بیوگرافی هادی چوپان قهرمان مستر المپیا + همسر و ثروت

شرح مختصر
هادی چوپان
Iranian bodybuilder
لقب : گرگ ایرانی - The Persian Wolf
متولد : 4 مهر 1366 (1987 ,September 26)
محل تولد : روستای ابنو شهرستان سپیدان استان فارس
تحصیلات : دیپلم
قد : 169 سانتی متر
وزن : 100 کیلوگرم
وضعیت تأهل : متاهل
تعداد فرزندان خانه پدری : 5 فرزند
تعداد فرزندان خود : 3 فرزند (1 دختر و 2 پسر)
شغل سابق : کارگر و بنا
شغل کنونی : بدنساز حرفه‌ ای

شايد هر سری انتخاب افراد مشهور براى ما يكى از سخت ترين كارها باشد اما مفتخريم تا اعلام كنيم كه هادی چوپان یکی از محبوب ترین چهره های حال حاضر ایران است که توجه بسیاری را در سرتاسر جهان به خودش جلب کرده و به الگوی بسیاری از ورزشکاران، اللخصوص بدنسازان تبدیل شده است.

طرفدران هادی چوپان به او لقب گرگ ایرانی داده اند و در جهان نیز به همین لقب یعنی Persian Wolf شناخته می شود. هادی از گچکاری به اینجا رسیده و معتقد است که دعای مردم و حمایت خانواده اش دلیل موفقیت او بوده است.

هادی چوپان کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Hadi Choopan قهرمان مسترالمپیا و جهان

هادی چوپان در 4 مهر ماه 1366 (1987 ,September  26) در یک خانواده پرجمعیت هفت نفره به دنیا آمد. هادی دوران کودکی تا جوانی خود را در روستای اَبنُو، شهرستان سپیدان واقع در استان فارس گذراند و در دوران نوجوانی به دلیل مشکلات مالی خانواده مجبور شد تحصیلات خود را رها کند و به همراه برادر بزرگترش حسن به گچکاری مشغول شود. اما همین برادر بزرگ از همان ابتدا مشوق اصلی هادی در راه رسیدن به قهرمانی بود.

شغل هادی چوپان قبل از شروع فعالیت حرفه ای خود در دنیای بدنسازی گچکار و بنا بوده است. هادی متاهل است و صاحب سه فرزند (1 دختر و 2 پسر) به نام های حافظ، نادیا و سورنا می باشد. همسر هادی چوپان اصالتا اهل سپیدان استان فارس است و هرگز نامی از او در اینترنت منتشر نشده است و اطلاعاتی در دسترس نیست.

کارگری هادی چوپان
کارگری و بنایی هادی چوپان + دوران جوانی

داستان شروع و اوج گیری

هادی چوپان از کودکی به ورزش علاقه داشت و در سال 1379 با 47 کلیو وزن تمرینات بدنسازی را آغاز کرد. استعداد و پشتکار هادی باعث شد که به سرعت پیشرفت کند و به عضویت تیم ملی بدنسازی ایران درآید. او در این مدت در چندین دوره مسابقات داخلی و بین‌ المللی شرکت کرد و عناوین متعددی را به نام خود ثبت نمود.

هادی چوپان سه سال پس از شروع فعالیت حرفه‌ ای در رشته پرورش اندام در سال 1384 قهرمان بزرگسالان استان فارس و سوم کشور شد، سپس از سال 1390 تا 1395 به عضویت ثابت تیم ملی بدنسازی ایران درآمد.

تنها ضعف من ناشنوایی است!

هادی چوپان، بدنساز نامدار ایرانی یکی از بزرگترین ضعف‌ های خود را ضعف شنوایی می‌ داند. او در دوران نوجوانی و جوانی به ورزش‌ های رزمی مانند کشتی و بوکس مشغول بود و ضرباتی که در این ورزش‌ های بشدت سنگین به سرش وارد میشد موجب کاهش شنوایی او به 20 درصد شد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیر شکرگزار قهرمان بدنسازی و پرورش اندام

این ضعف شنوایی می‌ توانست مانع بزرگی در راه رسیدن هادی چوپان به اهدافش باشد. اما او با پشتکار و تلاش فراوان توانست بر این ضعف غلبه کند و به یکی از بهترین بدنسازان جهان تبدیل شود.

مسئولین عددی نیستن!

یک خبرنگار در جریان یک مصاحبه از هادی چوپان می پرسد که توقع تو از مسئولین چیست و دوس داری چه کاری برایت انجام دهند؟ هادی چوپان در پاسخ می گوید : من از زور و بازویم کار انجام می دهم و کاری به مسئولین ندارم! من برای مردم زحمت میکشم. مسئولین عددی نیستن!

این مصاحبه انعکاسی وسیع در رسانه ها یافت و جنجال بپا کرد! ویدیو این مصاحبه که فقط 20 ثانیه است یک شبه کل اینترنت چرخید و در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. موج بزرگی از انتقاد ها به راه افتاد و بسیاری از عملکرد مسئولین و عدم حمایت آن ها از هادی چوپان انتقاد کردند.

درآمد و ثروت هادی چوپان

هادی چوپان چندین و چند بار قهرمان مسابقات جهانی مستر المپیا، مسابقات آسیایی و بسیاری از رقابت های دیگر شده است. او فقط در سال 2019 با کسب مقام سوم مستر المپیا جایزه 100 هزار دلاری دریافت کرد. معمولا در مسابقات جهانی کسب مدال همراه با جوایز نقدی است و هادی چوپان با کسب قهرمانی های متعدد صاحب مقدار زیادی پول نقد شده است. البته لازم به ذکر است او بیشتر این هزینه ها را صرف امور خیریه و آماده نگه داشتن بدن خودش می کند.

خانواده هادی چوپان
همسر، پسر و دختر هادی چوپان

ازدواج عاشقانه هادی چوپان

هادی، مردی خانواده دوست و عاشق همسرش است. او همیشه از نقش پررنگ همسرش در موفقیت های خود یاد می کند و می گوید که بدون حمایت او نمی توانست به چنین جایگاهی برسد. هادی به خاطر علاقه بی حدو مرزش به خانواده حاضر نیست حتی یک لحظه از آن ها دور شود. او حتی برای پیشرفت در حرفه خود مهاجرت به کشورهای دیگر را نیز به خاطر خانواده اش کنار گذاشته است.

این قهرمان در مصاحبه‌ هایش همواره از دو نفر به عنوان عوامل اصلی موفقیتش یاد می‌کند : برادرش حسین که مشوق اصلی او برای ورود به بدنسازی بود و همسرش که همواره در کنارش بوده و از او حمایت کرده است. این زوج دو فرزند دارند: یک دختر به نام نادیا و یک پسر به نام حافظ. البته هادی علاقه ای ندارد که فرزندانش راه او را در رشته بدنسازی دنبال کنند.

محمدحافظ چوپان پسر با استعداد هادی چوپان

محمدحافظ چوپان (بزرگترین پسر هادی چوپان) 13 تیرماه 1384 در شهر قزوین متولد شد و از همان دوران کودکی همراه پدرش به باشگاه‌ های بدنسازی می‌ رفت. محمد حافظ علاقه زیادی به بدنسازی داشت و شروع به فعالیت در این رشته کرد تا اینکه توانست در سال 1399 با کسب عنوان قهرمانی در مسابقات پرورش اندام نوجوانان ایران وارد دنیای حرفه‌ ای این ورزش شود. او در سال 1401 نیز با قهرمانی در مسابقات پرورش اندام جوانان ایران نشان داد که استعداد زیادی در این رشته دارد.

با توجه به علاقه و پشتکار محمد حافظ چوپان پیش‌ بینی می شود او به موفقیت‌ های بزرگی در دنیای پرورش اندام دست یابد. البته باید بدانید پدرش بزرگترین حامی و مشوق او در این راه است و قطعا بهترین راهنمایی ها را برای رسیدن به قله های بلندتر خواهد کرد.

قهرمانی جهان مستر المپیا هادی چوپان
کسب مدال طلا مستر المپیا هادی چوپان

افتخارات هادی چوپان زیر سایه سیاست و ناداوری ها

 • مسابقات مسترالمپیا

حضور چوپان در مستر المپیا 2019 نقطه عطفی در زندگی او بود که با بدستن آوردن مقام سوم و کسب مدال برنز در این مسابقات به شهرت جهانی دست یافت و نام خود را در تاریخ بدنسازی ایران جاودانه کرد. او از سال 2019 تا 2022، چهار سال متوالی در مستر المپیا شرکت کرد و در هر دوره توانست عناوین مختلف و پرافتخاری را از آن خود کند. این موفقیت‌ های پیاپی، هادی را به یکی از بزرگترین بدنسازان تاریخ ایران و جهان تبدیل نمود. البته لازم به ذکر است قبل از هادی چوپان فقط یک نفر توانسته بود به این جایگاه برسد و او کسی نبود جز بیت الله عباس پور که یک بار به مقام هفتم مسترالمپیا رسیده بود.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهدی طارمی فوتبالیست مشهور ایرانی + حواشی

مسابقات مستر المپیا حرفه‌ ای 2022، معتبرترین رویداد بدنسازی جهان از 24 تا 27 آذر 1401 در سالن Zappos شهر لاس‌ وگاس آمریکا برگزار شد. هادی چوپان همچون سال‌ های قبل در این دوره از رقابت‌ ها حضور داشت و با کسب مقام چهارم قهرمانی افتخاری دیگر را برای ایران رقم زد.

چوپان در سال 2022 بالاخره مدال طلا و قهرمانی مستر المپیا را از ان خود کرد و در اقدامی پرافتخار این قهرمانی را تقدیم به زنان ایران نمود. او پیش از این، سه سال متوالی در مسابقات مستر المپیا شرکت کرده بود ولی در این سال به مهترین و بزرگترین آرزوی خود رسید و برای همیشه نام خود را در تاریخ بدنسازی ایران و جهان ثبت کرد.

هادی با نام مستعار “گرگ ایرانی” شناخته می شود و همه او را با این نام خطاب می کنند. او در سال 2020 نیز مقام چهارم مسترالمپیا را کسب کرده بود و پیش از آن نیز موفق به دریافت جایزه “قهرمان مردم” شده بود.

 • مسابقات سن مارینو

هادی چوپان در مسابقات سنگین‌ وزن سن مارینو که در تاریخ 18 دسامبر 2023 برگزار شد به مقام دوم دست یافت. نکته جالب این مسابقه اختلاف وزن قابل‌ توجه قهرمان و نایب‌ قهرمان بود. قهرمان مسابقه که یک بدنساز آمریکایی بود 37 کیلوگرم سنگین‌ تر از هادی چوپان بود. کای گرین، اسطوره بدنسازی پس از مسابقه مستر المپیا 2023 به هادی چوپان نزدیک شد و گفت : از ناداوری‌ ها ناامید نشو! تا زمانی که در بین مردم محبوبیت پیدا کنی و مشهور شوی، این ناداوری‌ ها وجود خواهد داشت.

 • مسابقات کره جنوبی

هادی چوپان یکی از امید های اصلی کسب عنوان قهرمانی در مسابقات مستر المپیای 2017 بود ولی به خاطر روابط سیاسی ایران و آمریکا نتوانست در این مسابقات حضور داشته باشد. یکی از اصلی‌ترین رقبای هادی چوپان در مستر المپیای 2017، فلکس لوئیز بود که سابقه شش قهرمانی در این مسابقات را داشت. فلکس لوئیز در مسابقات کره جنوبی نیز حضور داشت و هادی تمام تلاش خود را کرد تا او را ببرد ولی در کمال تاسف جایگاه اول با ناداوری به فلکس لوئیز تعلق گرفت. هادی چوپان بعد از مسابقه طی پستی در اینستاگرام نوشت: این ناعادلانه‌ ترین تصمیمی است که در تاریخ مستر المپیا گرفته شده و حسرت آن هیچگاه التیام نمی‌ یابد.

پست اینستاگرام هادی چوپان
پست اینستاگرام معذرت خواهی هادی چوپان

نایب قهرمانی با طعم تلخ

چوپان که در سال 2022 برای اولین بار در تاریخ ایران توانسته بود به مدال طلای مستر المپیا دست یابد و در رقابتی نزدیک با درک لانسفورد (قهرمان آمریکایی) به مقام اول برسد. نیک واکر (بدنساز آمریکایی) نیز در جایگاه سوم ایستاد. در فینال مستر المپیای 2023 هادی چوپان به مقام دوم رسید و مدال نقره گرفت ولی در حالی که در حال اجرای فیگور نمایشی بود به نشانه اعتراض صحنه را ترک کرد. این اقدام با تعجب و انتقاد رقبایش مواجه شد چرا که همین رقبا در مستر المپیای سال قبل پس از قهرمانی چوپان به او تبریک گفته بودند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی یحیی گل محمدی مربی فوتبال + ناگفته ها

این عملکرد غیر حرفه ای چوپان با واکنش ضد و نقیض کاربران ایرانی و خارجی نیز مواجه شد. بسیاری از کاربران معتقد بودند که چوپان باید با ادب و احترام از صحنه خارج می‌ شد و این رفتار او بی‌ احترامی به رقبا و تماشاگران تلقی می شود. بسیاری از مردم نیز از اینکار هادی چوپان حمایت کردند و اعتقاد داشتند ناداوری اتفاق افتاده و اعتراض هادی بجا بوده است.

مدال های هادی چوپان

 • 15 مدال طلا در استان فارس و استان تهران
 • 6 مدال کشوری (3 طلا، 2 نقره و 1 برنز)
 • مدال نقره جهانی در سال 2012
 • مدال طلای آسیا در سال 2013
 • اوورال آسیا در سال 2013
 • مدال طلای جهان در سال های 2013، 2014 و 2015
 • مدال طلای اورال مستر المپیا در سال 2017
 • مدال نقره مسابقات شروکلاسیک در سال 2017
 • مدال نقره مسابقات گرند پری در سال 2017
 • مدال نقره مسابقات سان مارینو در سال 2017
 • مدال نقره دبی اکسپو در سال 2018
 • مدال طلای مسابقات مستر المپیا کشور پرتغال در سال 2018
 • مدال طلای مسابقات گرند پری کره جنوبی در سال 2018
 • مدال طلای مسابقات ونکوور پرو کانادا در سال 2019
 • مدال برنز مستر المپیا در سال 2019
 • مقام چهارم مستر المپیا در سال 2020
 • مدال برنز مستر المپیا در سال 2021
 • مدال طلا مستر المپیا در سال 2022
 • مرد سال ورزش ایران در سال 1401
 • مدال نقره مستر المپیا در سال 2023

پیام هادی چوپان به مخاطبان ایران بیوگرافی

می‌خواهم از شما برای حمایت‌ های بی‌ دریغتان از من تشکر کنم. شما همیشه پشتیبان من بوده‌ اید و برای من انگیزه‌ بخش بوده‌ اید. من می‌ دانم که شما هم مثل من به موفقیت علاقه دارید. می‌ خواهید در زندگی خود به اهدافتان برسید و بهترین باشید. من می‌ خواهم به شما چند نصیحت کنم که به شما کمک کند به اهدافتان برسید:

اولین و مهم‌ترین نصیحت من این است که روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. این یعنی وقت، انرژی و پول خود را صرف یادگیری و رشد کنید. برای رسیدن به موفقیت باید بدانید که چه چیزی می‌خواهید و چگونه می‌توانید به آن برسید.
دومین نصیحت من این است که صبور باشید. رسیدن به موفقیت زمان می‌برد. ممکن است در مسیر شکست‌هایی هم داشته باشید، اما مهم است که تسلیم نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.

سوالات متداول

1- آیا هادی چوپان از طرف آرنولد آمریکایی به مسابقات دعوت شده است؟

بله، در سال 1402 هادی در مسابقات آرلوند کلاسیک مهمان آرنولد شوارتزنگر شد.

2- هادی چوپان خود را به پادشاهان شبیه می داند؟

هادی در صفحه شخصی خود عکسی منتشر کرده و به شباهت عجیب خود به زر کوب روی سکه پادشاهان سلسله اشکانی، اشاره نمود.

 3- سوپرایز سالار عقیلی برای هادی چوپان چه بود؟

سالار عقیلی در مراسم تجلیل از هادی چوپان که در دبی برگزار شد، اجرای زنده به همراه نواختن پیانو را به او تقدیم کرد.

راه های ارتباطی

پیج اینستاگرام: hadi_choopan

پیام سایت ایران بیوگرافی به مخاطبان: همراهان عزیز ایران بیوگرافی، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری بهترین بدنساز های ایران یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از چهره های محبوب ورزشی که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان رشد کرده و به موفقیت رسیده است، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟