بیوگرافی امل بیوتی بلاگر زیبایی و میکاپ آرتیست emelijad

بیوگرافی امل بیوتی بلاگر زیبایی
شرح مختصر
امل بیوتی
Beauty Blogger
متولد : 20 شهریور ماه 1368
محل تولد : کویت - اصالتاً ایرانی می باشد
اسم اصلی: امل جاد
وضعیت تأهل : متأهل
نام همسر : مهدی حقیقی
تعداد فرزندان خانواده : 4 فرزند (امل بچه اول است و 3 خواهر کوچکتر از خود دارد)
شغل : بیوتی بلاگر و میکاپ آرتیست

انتخاب یک شخصیت موفق ایرانی به عنوان چهره شاخص برای تیم ایران بیوگرافی، همواره چالشی جذاب و سخت بوده است. با افتخار امل بیوتی، معروف به امل جاد، را به عنوان یکی از این الگوهای برجسته معرفی می‌کنیم.

امل بیوتی از پرطرفدارترین و مشهورترین بلاگرهای ایرانی است که توانسته در اینستاگرام به خوبی بدرخشد و غوغا به پا کند. املی این موفقیت را در مدت زمان بسیار کوتاهی به دست آورده است و به طور میانگین هر ماه توانسته ۱۰۰ هزار فالوئر جذب کند.

امل جاد تمرکزش به سمت بلاگری در اینستاگرام بوده و بیشتر اوقات زمان و انرژی خود را صرف تولید محتوا در زمینه زیبایی و درست کردن دابسمش در پیجش اختصاص می دهد. او با ساخت دابسمش های بسیار خلاقانه توانسته نظر خیلی از افراد را به سمت خود جذب کند. امل دارای چهره بسیاز زیبا و جذابی نیز است که این امر در موفقیت او نقش بسزایی داشته است.

فهرست مطالب نمایش

املی جاد کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Emeli Beauty بلاگر مشهور اینستاگرام

امل متولد 20مین روز شهریور ماه سال 1368، اهل کویت و بیوتی بلاگر جوان و خلاق اصالتاً ایرانی است. او با خلاقیتی که داشت توانست در مدت زمان کوتاهی بسیار معروف شود.

امل جاد دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و مسلط به زبان عربی می باشد و هیچ دوره میکاپی نگذرانده و در واقع او با این رشته هنری در خانواده آشنا شده است، چون خاله و مادرش در آرایشگری سر رشته داشتند و این باعث شد کم و بیش با حال و  هوای این کار آشنا شود.

او هیچوقت در زمینه میکاپ به صورت حرفه ای کار نکرده بود اما به طور کلی به نقاشی و موزیک علاقه داشت که به اعتقاد خودش، این موضوع در پیشرفت کاری اش بی تأثیر نبوده است. امل تا ۲۵ سالگی فقط خودش را به صورت خیلی ساده میکاپ می کرد تا اینکه چند اتفاق به ظاهر کوچک، مسیر زندگی اش را تغییر داد!

میکاپ آرتیست emelijad
دوران کودکی امل جاد

آشنایی امل بیوتی با دنیای جذاب میکاپ

آشنایی امل بیوتی با میکاپ از زمانی آغاز شد که یکی از دوستان کویتی اش از او درخواست کرد به عنوان مدل کمکش کند و نمونه کارش شود. بدون اینکه بداند چه سرنوشتی در انتظارش است و آیا قرار است این راه را ادامه دهد یا خیر، اولین روز کاری اش را در زمینه مدلینگ گذراند. سپس به مرور میکاپ آرتیست های کویتی و دیگر کشورهای خلیج از او دعوت به همکاری کردند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی علی کامیکس بهترین گیمر ایرانی + ویدئو بازی ها

به همین ترتیب به مرور زمان تجربه اش در زمینه میکاپ بیشتر شد؛ بعد از گذشت یک سال از آشنایی با میکاپ و مدلینگ، اولین آرایشگری حرفه ای خودش را که ریسک بالایی هم داشت، انجام داد. او روز عروسی خواهرش، وی را میکاپ کرد و آن روز کارش آنقدر خوب بود که همه تشويقش کردند و این امر به امل انگیزه و انرژی مضاعف بخشید.

بیوتی بلاگر های ایرانی
عکس عروسی امل بیوتی

ایده پیج آرایشی و آغاز بلاگری

اکثر میکاپ آرتیست های کویتی به من می گفتند چرا بلاگر نمی شوی؟ من هم در پاسخ می گفتم که اصلاً نمی توانم این کار را انجام دهم چون سر زبان درست و حسابی ندارم. تقریباً یکسال بعد از کار مدلینگ، پیجم را افتتاح کردم و چند ویدئو آرایشی ساختم. ویدئوهایم بیشتر به صورت چالشی بود. من سعی می کردم آموزش آرایش را با موزیک خارجی منتشر کنم، یکی دو بار هم با موزیک خواندم، البته نه به سبکی که الان می بینید.

یک سال و نیم از کار مدلینگ می گذشت که خبر شیوع کرونا منتشر شد. کارم را خیلی دوست داشتم ولی متأسفانه مشخص بود که به خاطر کرونا، تا مدت ها نمی توانم فعالیت داشته باشم، سعی کردم جای خالی اش را پر کنم. از طرفی خصیصه درونگرایی ام باعث می شد در مسیر کار آنلاین خیلی سخت حرکت کنم.

هیچ وقت فکر نمی کردم یک پیج عمومی داشته باشم، چه برسد به پیجی با فالور زیاد دارد! پیجی که راه اندازی کرده بودم را منظم تر پیش بردم و ویدئوهای مختلف ساختم. برای پیدا کردن راهم انواع سبک ها را امتحان کردم و بارها سعی و خطا نمودم، حتی بارها ویدئو ساختم و پاک کردم.

امل بیوتی کیست؟ بیوگرافی اِمِل بیوتی Emel
میکاپ های امل بیوتی

منبع ایده ترکیب موسیقی و میکاپ

قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که ترکیبات:

  • میکاپ و موزیک
  • میکاپ و ترنزیشن معمولی
  • میکاپ، موزیک و ترنزیشن معمولی
  • میکاپ و لیپ سینگ
  • میکاپ، لیپ سینگ و ترنزیشن معمولی
  • ترنزیشن های معمولی و ویژه به تنهایی
  • دابسمش آهنگ های رپ، را انواع میکاپ آرتیست های داخلی، خارجی و تیک تاکرها به صورت جداگانه انجام دادند و من از دیدنشان لذت می بردم.

یکی از کارهایی که من در مارچ ۲۰۲۰ انجام دادم و به نظر خودم کار جدیدی بود و در ویدئوی میکاپ آرتیست های خارجی هم ندیده بودم، این بود که خودم و ویدئو را همراه با ریتم آهنگ می رقصاندم و ليب سينگ می کردم. به دلیل اینکه بازخورد خوبی از این کار نگرفتم، احساس کردم یک چیزی کم است.

از موزیک خارجی و گاهی هم عربی برای کارهایم استفاده می کردم اما باز هم بازخورد مطلوبی نگرفتم! اولین کارم را با موزیک ایرانی همراه با ترنزیشن معمولی و بدون لیپ سینگ در شب یلدا سال 1399 ساختم که البته بازخورد خوبی گرفت.

ولی باز هم می دانستم که یک چیز کم است. دیگر حدود ۱۰ هزار فالور داشتم که ویدئوی میکاپ با آهنگ سوگند «سلام خانم» را ساختم. با اینکه هنوز آهنگ رپ نخوانده بودم، ولی بازخورد خوبی گرفتم اما با این حال احساس می کردم هنوز هم یک چیزی کم است. دلیل اینکه بازخورد خوبی گرفتم، برایم روشن نیست.

شاید حس نهفته در من که با معانی کلمات در طول آهنگ هماهنگ بود، دلیل بازخورد خوب کارم شد یا اینکه با این کیفیت ویدئو کسی با آهنگ ایرانی همراه ترنزیشن و لیپ سینگ میکاپ نکرده بود. این ویدئو ترکیبی از میکاپ، موزیک ایرانی، ترنزیشن سر، حس من با آهنگ و تغییر در هنگام سر ضرب ها بود.

یک جای تصویر یعنی در یک بیستم از کل ویدئو، کرم پودر را به صورتم می مالم که این صحنه برگرفته از یک بیوتی بلاگر خارجی به نام Meredith بود. خلاصه ویدئوی سوگند بود که باعث شد به پیدا کردن مسیر خودم نزدیکتر شوم.

امل بیوتی app
امل جاد و همسرش

خلاقیت امل بیوتی در میکاپ هایش

اشخاصی که در رنگ سررشته دارند، متوجه می شوند که رنگ محصولات به کار رفته در تصاویر Meredith معمولاً کمی تیره تر یا روشن تر از رنگ واقعی است. اما شما در ویدئوهای من رنگ واقعی را می بینید.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی آیسان اسلامی بلاگر معروف اینستاگرامی (ماشین، حواشی و ثروت)

من املی بیوتی زمانی از موزیک ایرانی استفاده کردم که کمتر بیوتی بلاگری این موضوع را در نظر می گرفت. اگر می خواستم دقیقاً مثل Meredith باشم، با رپ خارجی ادامه می دادم. وجود همین جزئیات، آن هم در یک پکیج، باعث شده کار من با ایشان متفاوت و همچنین چند برابر سخت تر باشد.

احتمالاً اگر من ملیت دیگری داشتم، نیاز به توضیحات نبود! امیدوارم روزی برسد که ما با معضل دفاع از ایده در هیچ جا روبرو نباشيم. من زمان و انرژی زیادی برای کارم صرف نموده ام، بارها سعی و خطا کردم تا راه و سبک خودم را پیدا کنم. من از ترکیبی استفاده کردم که با بقیه بیوتی بلاگرهای عزیز فرق داشته باشم و می توانم همانند توضیحات بالا، تفاوتم را با هر بیوتی بلاگر دیگری بیان کنم.

امل یکی از بلاگر های معروف ایرانی
Amal jaderanipour

اعتقادات امل به عنوان یک اینفلوئنسر

من امل جاد با چندین سال فعالیت ولاگری در اینستاگرامی، فرهنگ سازی را وظیفه یک اینفلوئنسر می دانم! البته فرهنگ سازی در مورد چیزی که به آن علم دارد یا تجربه اش کرده است. یک اینفلوئنسر اول باید از خودش شروع کند، سپس از همکارانش و بعد مردم… به عنوان مثال من سعی کردم نشان بدهم موفق شدن غیرممکن نیست، با کامنت ها و دایرکت ها متوجه شدم به خیلی ها انگیزه داده ام.

همچنین سعی کردم با هایلایتی که در مورد کلوييد گذاشتم، تابوشکنی کنم و زایده های ظاهری که موجب کاهش اعتماد به نفس می شود را در نگاه افراد کم رنگ کنم. فقط یک مثالش این است که دایرکت یک پدر در مورد اینکه من توانستم ذهن دخترش را در مورد کلوییدهایش تغییر بدهم و توانسته با آن کنار بیاید، که آن را استوری کردم و خیلی برایم ارزشمند بود.

امل می گوید: “ارتباط من با فالورهایم ساده، خالصانه و همچنین دو طرفه است. من از آن ها انرژی می گیرم و به گفته خودشان، آن ها نیز از ویدئوهای من انرژی می گیرند.”

امل بلاگر اینستا
عکس های تولد امل بیوتی

مصاحبه با امل بیوتی | پاسخ به سوال متداول

1- درباره Meredith برایمان بگویید، آیا الگویتان او بود؟

او یک بیوتی بلاگر بزرگ و معروف است، باید بگویم که ایشان سبک زیبا و خاصی را وارد دنیای میکاپ کرد. من چندین بار مثلاً برای مالیدن کرم پودر به صورت، از ایشان ایده گرفتم. البته تفاوت کار من با ایشان زیاد بوده است؛ سبک من از لحاظ زمان بندی طولانی است نه کوتاه! که همین مورد سناریو را متفاوت تر، سخت تر و پیچیده تر می کند. ویدئوهای ایشان ادیت های معمولی دارند، مثل کات و هماهنگ کردن زمان لب زدن آهنگ؛ ایشان معمولا خیلی کم از ترنزیشن استفاده می کنند.

ترنزیشن: یعنی کارهایی که با آن در یک لحظه صورت شان تغییر کند، مثل اینکه کرم پودر با رد شدن دست از جلوی صورت، روی صورت بنشیند. به بیان دیگر ﻫﺮ ﺗﮑﻨﯿﮑﯽ ﮐﻪ در تغییر ﺻﺤنه تأثیر می گذارد و باعث ایجاد ارتباط از ﺻﺤﻨﻪ ای ﺑﻪ ﺻﺤﻨﻪ دﯾﮕﺮ می شود.

2- الگویتان در این حرفه چه کسانی هستند؟

Victoria Lyn – Nikkie Totorials

3- از علاقه تان به رپ برایمان بگویید که کدام رپر را بیشتر دوست دارید؟

من كلاً از بچگی به موزیک خیلی علاقه داشتم. اما علاقه ام به موزیک رپ توسط همسرم شروع شد، اوایل ازدواج مان، همسرم در ماشین آهنگ رپ گوش می کرد اما من اصلاً دوست نداشتم… به او می گفتم موزیک را عوض کن.

علاقه ام به رپ ۶ سال پیش با آهنگ «بد شدم» از یاس شکل گرفت. کلاً از آهنگ های رپ کوبنده و انرژی زا خوشم می آمد. زمانی که هزار فالور داشتم، با این نوع آهنگ های رپ مانند آهنگ «۲۴ ساعت» بهرام و آهنگ «راک ای چاک» از مهراد هیدن و رضا پیشرو استوری های مختلف می گرفتم.

4- روزانه چقدر زمان برای اینستاگرام صرف می کنید؟

به طور متوسط روزانه ۷ الی ۸ ساعت در اینستاگرام حضور دارم و بقیه روز مشغول ساخت کلیپ و یا فکر کردن برای محتوایی هستم که قرار است در اینستاگرام منتشر کنم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی بهزاد قاسمی هکر و متخصص امنیت سایبری

5- فیلمبرداری و ادیت ویدئوها را چه کسی انجام می دهد؟

گاهی خودم، گاهی همسرم و گاهی اوقات نیز با همدیگر…

6- خودتان کدام میکاپ تان را بیشتر دوست داريد؟

میکاپ ویدئوی سوگند «سلام خانم»

7- پرمخاطب ترین محتوایی که تولید کردید، چه بود؟

ویدئو با آهنگ «چرا بدی» از هيچكس، البته به نظرم در آینده ویدئوکلیپ ام با آهنگ «بارکد» یاس پرمخاطب تر خواهد شد.

8- چطور با همسرتان آشنا شدید و حمایت همسرتان چه تأثیری روی کارتان داشت؟

در محیط دانشگاه با هم آشنا شدیم. همسرم هم مشوقم بود و هم بسیار کمکم کرد.

9- چه تصوری از ازدواج داشتید که الان تغییر کرده باشد؟

فکر می کردم ممکن است ازدواج من را محدود کند. ولی بعد فهمیدم اگر زن و شوهر با هم دوست باشند، نه تنها محدود شدن معنا ندارد بلکه به هم کمک می کنند تا هر کدام به اهدافشان برسند.

10- تأثیرگذارترین شخص در زندگی تان چه کسی بوده است و چرا؟

قطعاً همسرم! چون ما از دانشگاه با هم هستیم و با هم بزرگ شده ایم، هر دو مشوق هم بودیم و در زندگی همدیگر بسیار تآثیر گذاشته ایم.

11- چه تصویری از عشق دارید؟

عشق مجموعه ای از بهترین احساسات روی زمین است.

12- رونین روزانه تان برای حفظ تناسب اندام و زیبایی پوست چیست؟

خدا را شکر چهار سال است که وگان هستم و تغذیه سالمی دارم. مدتی بدنسازی کار کردم ولی به دلیل مشغله کاری، کمی فاصله افتاد. ولی امیدوارم دوباره ورزش را شروع کنم.

13- سرگرمی مورد علاقه امل بیوتی چیست؟

دیدن سریال «مخصوصاً مافیا»
بازی کردن مافیا در جمع
گوش دادن به پادکست های انگیزشی

14- وقتی خیلی بی حوصله باشید چه کار می کنید و چطور به خودتان انگیزه می دهید؟

معمولاً بی خوابی باعث بی حوصلگی من می شود، بنابراین تصمیم می گیرم که بخوابم.
گاهی اوقات هم از خانه بیرون می روم تا هوایی تازه کنم.

15- به نظرتان چه ویژگی جالبی دارید که دیگران از آن بی خبرند؟

تصویری که مردم از من در پست ها می بینند، زمین تا آسمان با خود واقعی ام که معمولاً در استوری هایم به آن شکل هستم، فرق دارد. آنها از من تصور یک دختر شرور و مغرور را دارند اما در واقعیت این گونه نیست. در واقع من در ویدئوهایم نقش بازی می کنم.

در مورد صدایم هم جالب است بدانید که می گویند بیشتر صدای رپرها «مثل یاس» به من می آید تا صدای خودم!

16- دوست دارید چه تأثیری روی مردم داشته باشید؟

دوست دارم برایشان امیدبخش باشم!

17- تصور کنید دختری دقیقاً با حال و هوایی که داشتید تصمیم دارد راه شما را برود، به او چه می گویید؟

به او می گویم، اصول اخلاقی را رعایت کن! چه هزار فالور داشته باشی و چه یک میلیون سعی کن الگوی خوبی برای مردم باشی. سعی کن طرف حق باشی، حتى اگر آن طرف تعدادش کمتر باشد و همچنین سعی کن از مسيرت لذت ببری…

18- بزرگترین آرزوی املی بیوتی چیست؟

روزی که کل خانواده من و همسرم در یک شهر زندگی کنند و اطرافم پر از آدم های خوب باشد.

19- همکاری یا تبلیغ در پیج اِمِلی بیوتی چگونه است؟

چند وقت پیش املی این پیام را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت: «چون روزانه دایرکت های زیادی راجع به تبلیغ می گیرم، لازم دونستم یه توضیحی بدم. من در این پیج در صورتی محصول یا پیجی رو معرفی می کنم که واقعاً ارزش معرفی رو داشته باشه و بدونم که برای فالورهام مفیده. و حتماً خودم یا شخص مورد اعتمادم، ازش استفاده کرده یا خرید کرده باشیم. در غیر اینصورت دوست ندارم وقت مخاطبانم رو با استوری تبلیغاتی بگیرم.

اگر محصولی ارسال کردید، من تست می کنم و فیدبک واقعی رو به بقیه می دم. لطفاً از من توقع تعریف و بزرگنمایی از محصول رو نداشته باشید.»

راه های ارتباطی

  • اینستاگرام: emelijad
  • شماره موبایل و تماس املی بیوتی: شماره تلفن ایشان بنابه دلایل موجه، از سایت برداشته شد.
5/5 - (1 امتیاز)

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟