بیوگرافی کوثر عباسی طراح رقص و مربی یوگا

بیوگرافی کوثر عباسی طراح رقص و مربی یوگا
شرح مختصر
کوثر عباسی
متولد : 1363 (1984 میلادی)
محل تولد : بندر ماهشهر، استان خوزستان (ایران)
محل سکونت : لس آنجلس آمریکا
شغل : دنسر و مربی یوگا

در میان انبوه ایرانیان موفق و نام آشنا انتخاب یک فرد موفق به عنوان الگوی مناسب، برای تیم ایران‌ بیوگرافی کار دشواری است. با این حال مفتخریم در این مقاله کوثر عباسی، رقصنده، مربی رقص و مربی یوگای ایرانی را به عنوان یکی از برگزیدگان خود معرفی کنیم.

علاقه ذاتی کوثر عباسی، او را به سوی دنیای پرفراز و نشیب رقص مشتاق کرد. اولین گام‌های او در این مسیر در آموزشگاهی به نام “LDC School” در هند رقم خورد، جایی که با دنیای رقص‌های لاتین آشنا شد و هشت سبک مختلف آن را فرا گرفت.

فهرست مطالب نمایش

کوثر عباسی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Kosar Abbasi دنسر و مربی یوگا

کوثر عباسی متولد سال 1363 در بندر ماهشهر خوزستان می باشد. او در نوجوانی به همراه خانواده شهر تهران مهاجرت می کند با این حال حضور کوثر در تهران زیاد طول نکشید و در نهایت زمانی که تنها ۱۹ سال داشت، به هند مهاجرت کرد.

کوثر بعد از ۱۸ سال سفر پرماجرا و تجربه، در لس آنجلس آمریکا زندگی سکونت یافته است. او برای شروع فعالیت حرفه ای فقط دو هفته زمان نیاز داشت، یعنی وقتی که به هند سفر کرد، بلافاصله فعالیت حرفه ای خود را در زمينه رقص آغاز نمود. طولی نکشید تا در بالیوود به یکی از موفق ترین دنسرهای این هنر تبدیل شد و مجله ها و روزنامه ها در مورد موفقیت او می نوشتند.

آغاز علاقه کوثر عباسی به رقص
کوثر عباسی دنسر

آغاز علاقه کوثر عباسی به رقص

کوثر هرگز به طور رسمی تصمیم به یادگیری رقص نگرفت؛ چرا که رقص از سنین پایین و به طور ذاتی بخشی از وجود او بود. از حدود سه سالگی که خاطراتش شکل گرفته، رقص همواره نقشی پررنگ در زندگی او ایفا می‌کرد و حسّی خوشایند و متمایز به او می‌داد. گویی ندای درونی او را به سمت این دنیای زیبا رهنمون می‌شد. رقص برای کوثر حکم آرزویی دیرینه را داشت که از دوران کودکی در سر می‌پروراند.

سفر در دنیای رنگارنگ رقص

کوثر عباسی در مسیر پرفراز و نشیب یادگیری رقص، دوره‌های آموزشی متعددی را پشت سر گذاشت. اولین گام‌های او در این مسیر در آموزشگاهی به نام “LDC School” در هند رقم خورد، جایی که با دنیای رقص‌های لاتین آشنا شد و هشت سبک مختلف آن را فرا گرفت. اشتیاق کوثر به رقص او را به سوی مربی دیگری رهنمون کرد که به همراه برادرش دو بار عنوان قهرمانی مسابقات رقص‌های بین‌المللی را از آن خود کرده بودند. در این دوره، کوثر به یادگیری رقص‌های کلاسیک هندی پرداخت و به طور همزمان در کلاس‌های رقص برزیلی نیز شرکت کرد. علاوه بر این، او پایه‌های رقص باله را نیز فرا گرفت.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی بهزاد قاسمی هکر و متخصص امنیت سایبری

کوثر هرگز از یادگیری دست نکشید و همچنان در مسیر پرفراز و نشیب رقص گام برمی‌دارد و با شور و اشتیاق به دنبال کشف و تجربه سبک‌های جدید رقص است.

کوثر عباسی موفق‌ترین رقصنده ایرانی در بالیوود
فتوشات های کوثر عباسی

کوثر عباسی موفق‌ترین رقصنده ایرانی در بالیوود

کوثر باور دارد این موفقیت را مدیون یادگیری سریع رقص هندی و همچنین ترکیب رقص های ایرانی که از کودکی به یاد می آورده، بوده است. او پس از گذراندن دوره های مختلف رقص نزد استادان به نام این هنر و همچنین پس از ورود به طب سنتی هند، بایوگا و مدیتیشن آشناشد تا بتواند ارتباط خوبی بین این رشته ها با بدن و رقص پیدا کند. کوثر به مدت هفت سال به صورت حرفه ای کارتدریس، اجرا و طراحی رقص را انجام داد و همچنین بعد از آن در دبی به پروژه های بیشتری پیوست. بعد از دبی به مالزی رفت و در آنجا هم به عنوان دنسرو پرفورمر فعالیت هنری خود را ادامه داد و به دنسر اختصاصی Royal Farmily  مالزی تبدیل شد. او در دوران حرفه ای خودش در فستیوال های بین المللی با گروه های برزیلی، کلمبیایی، ژاپنی و…. به اجرا پرداخته است و همیشه سعی بر تلفیق هنر و فرهنگ ملل مختلف باهنر و رقص خودش داشته است.

kosar abbasi
تیم رقص کوثر عباسی

طراحی رقص و فعالیت های هنری کوثر

کوثر عباسی سابقه ی کاری پرباری در هند دارد. او هفت سال در این کشور زندگی کرده است. هند کشوری است که فستیوال ها، جشن ها، برنامه ها و رویدادهای مختلف به طور روزانه و هفتگی برگزار می شود. این موضوع هند را برای یک هنرمند رقص، کشوری بسیار پر جنب و جوش تبدیل می کند.

کوثر در طول دوران حضور خود در هند، در زمینه های مختلفی فعالیت کرده است. از جمله ی این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حضور در تبلیغات تلویزیونی و فیلم های هندی: عباسی در تعدادی از تبلیغات تلویزیونی و فیلم های هندی به عنوان بازیگر و رقصنده حضور داشته است.
  • اجرا در مراسم مختلف: او همچنین در مراسم های مختلفی مانند عروسی ها و جشن های بزرگ به اجرای برنامه پرداخته است.
  • همکاری با بازیگران هندی: عباسی فرصت همکاری با تعدادی از بازیگران مشهور هندی را نیز داشته است.
  • حضور در فستیوال های بین المللی: او در چندین فستیوال بین المللی که هزاران نفر تماشاگر داشته است، به اجرای برنامه پرداخته است.
  • شرکت در مسابقات: عباسی در تعدادی از مسابقات رقص نیز شرکت کرده و مقام های برتر را کسب کرده است.
  • همکاری با هنرمندان از ملیت های مختلف: او تجربه ی همکاری با هنرمندان از ملیت های مختلف، به خصوص آفریقایی ها را نیز دارد.

عباسی می گوید که تجربیات او در هند به او کمک کرده است تا اعتماد به نفس بیشتری در اجرای برنامه هایش داشته باشد. او همچنین از این تجربیات به عنوان درس های ارزشمندی یاد می کند که در ادامه ی مسیر حرفه ای خود به او کمک خواهند کرد.

الهام بخش ایده های طراحی رقص کوثر

کوثر در خلق آثار خود، همواره توجه به تکنیک و اصول را در اولویت قرار می‌دهد. او معتقد است که آمادگی بدنی و جسمانی نقشی اساسی در این امر ایفا می‌کند. به عقیده او، بدن بهترین منبع الهام برای یک هنرمند است. بدن باید همواره آماده باشد تا هنرمند را در خلق اثرش راهنمایی کند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی فاطمه سادات بنیان‌گذار حالم خوبه

او در طراحی رقص‌هایش به تجزیه و تحلیل منطقی نمی‌پردازد، بلکه بیشتر بر تمرین روزانه تکنیک‌ها و حفظ آمادگی جسمانی تمرکز دارد. احساس و حس او نسبت به بدنش، همواره راهنمای او در خلق حرکات است. او به بدن خود اجازه می‌دهد تا او را به حرکت درآورد.

با این حال، کوثر اذعان می‌کند که برای رسیدن به این مرحله از آزادی و رهاشدگی در خلق اثر، تسلط بر اصول و تکنیک‌ها الزامی است. به گفته او، هنرمند باید آنقدر قوانین را خوب بداند تا بتواند در نهایت آنها را زیر پا بگذارد.

کوثر عباسی در برنامه سینا ولی الله
برنامه چندشنبه با سینا

همکاری با هوشنگ توزیع

نمایش “شاعر نقره‌ای” که برگرفته از زندگی فریدون فرخزاد (شاعر نامدار ایرانی) می باشد، توسط کوثر عباسی نوشته و کارگردانی شده است. این نمایش در ابتدا به صورت اجرای مستقل به روی صحنه رفت و پس از آن، توجه آقای توزیع را به خود جلب کرد. توزیع که تحت تاثیر اجرای عباسی قرار گرفته بود، تصمیم گرفت رقص را به این نمایش اضافه کند.

“شاعر نقره‌ای” که حدود دو ساعت به طول می‌انجامد، ترکیبی از بازیگری، آواز و حرکات موزون است و به روایت خلاصه‌ای از زندگی فریدون فرخزاد می‌پردازد. عباسی علاوه بر کارگردانی، طراح حرکات موزون این نمایش نیز بوده و در آن نقش‌های متعددی را ایفا می‌کند. او در این نمایش در نقش معشوقه فرخزاد و در یک رقص دو نفره با او ظاهر می‌شود. همچنین نقش‌های دیگری از جمله سالومه، رقاصه شکم و ققنوس را که پس از قتل فرخزاد به روی صحنه می‌آید، بازی می‌کند.

این نمایش پیش از شیوع ویروس کرونا، دو سال در ایالت‌های مختلف آمریکا و چندین بار در کانادا به روی صحنه رفته بود. با لغو محدودیت‌ها، اجراهای “شاعر نقره‌ای” بار دیگر آغاز شده و قرار است در کانادا و آمریکا به نمایش گذاشته شود.

مصاحبه با کوثرعباسی | پاسخ به سوالات متداول (از زبان خودش)

1- تاثیرگذارترین شخص در زندگی کوثر عباسی چه کسی بوده است؟

فکر میکنم تاثیرگذارترین شخص در زندگی من اوشوا بوده. زمانی که در هند با او آشنا شدم بسیار سردرگم بودم و همه چیز برایم سوال شده بود. آشنایی با آموزه های اوشوا مسیر زندگی من را تغيير داد.

2- بزرگترین نگرانی شما به عنوان یک رقصنده چیست؟

فکر میکنم بزرگترین نگرانی برای یک رقصنده این است که اتفاقی بیفتد و با شرایط طوری پیش برود که نتوانديرقصد. واقعأهيچ نگرانی بالاتر از این نیست

3- اگر وارد دنیای رقص نمیشدید فکر می کنید چه مسیری را پیش می گرفتید؟

خودم و مسیر زندگی ام را بدون رقص نمی توانم تصور کنم و واقعا خودم این مسیر را انتخاب نکردم، این مسیر من را انتخاب کرد. چون خودم را قبل از این اصلا بخاطر نمی آورم، ولی طبق روحیاتی که از خودم سراغ دارم، حتما مسیری بود که این تکاپو، انرژی و خوشحالی که به دیگران منتقل می شود را همراه خودش داشت

4- چه تصویری از عشق دارید؟

تصور من از عشق همیشه ساده بوده است، صداقت بودن. صداقت بودن تاریکی ها و روشنایی های من و پذیرفتن تاریکی ها و روشنایی های دیگران. ما همیشه تصویری که از عشق داریم که همیشه همه چیز سفید و قشنگ و نورانی است، اما آن روی تاریک و سیاهی های ما هم وجود دارد و بذر گل ما آنجا هم کاشته می شود. اگر غیر از این باشد از دل آن تاریکی ها هیچوقت گلی رشد نمی کند تا زیبایی هایش را به ما نشان بدهد. عشق یعنی پذیرش هر دو طرف سیاه و سفیدی با هم که یک کل را تشکیل می دهد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی حسین عظیمی تحلیلگر بازارهای مالی و سرمایه گذار

5- بزرگترین درسی که در طول زندگی گرفته اید چه بوده است؟

بزرگترین درسی که در این سن گرفته ام، برگرفته از جمله ای است که دوستی به من گفت، اینکه کسی را که خواب است را می شود بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده است، نمی توانم بیدارش کنم

6- چه سالی از ایران مهاجرت کردید؟ 

من در اواخر سال ۲۰۰۴ از ایران خارج شدم. دوست داشتم بروم و ببینم در دنیا چه خبر است و تجربه بیشتری از آزادی داشته باشم و همچنین پدرم هم دوست نداشت من ایران بمانم، بیشتر هدفش این بود، بروم و در رشته داروسازی تحصیل کنم ولی خب من دنبال دنیای دیگری بودم

7- به نظرتان زیباترین رقص دنیا کدام است؟

همه رقصها زیبایی خودشان را دارند، اما اگر بخواهم به صورت حسی و شخصی نظرم را بگویم، آن رقصی است که از مرز استایل ها و اصول رد می شود وتلفيق اتفاق می افتد، مرزها از بین می رود و حرکات آزادانه بیرون از استایل خاصی و با پیروی در احساس و خلاقیت پیش می روند.

8- اولین رقصی که یاد گرفتید چه بود و در کجا شروع کردید؟

اولین رقصی که خودم یاد گرفتم در کودکی ام بود، رقص شرقي بيا به نوعی رقص عربی بود. از بچگی همیشه رقص های عربی و هندی را نگاه می کردم و همچنین رقص های مایکل جکسون را کپی می کردم.

9- کوثر چه ویژگی خاصی دارد که باعث شده است الان اینجا بایستد؟

طبق گفته دوستان نزدیکم فکر می کنم، که زندگی مشکلاتش هم، حتى سخت ترین ها و خطرناک ترین هایش که یک انسان می تواند بگذراند، برای من حالت تفریح دارد و این را می دانم که قرار است یک زمانی قصه ای بشود. برای همین من هیچوقت نمی ترسم تجربیاتی داشته باشم که معلوم نیست چه نتیجه ای داشته باشد.

10- از چه زمانی مطمئن شدید که رقص حرفه شما خواهد بود؟

آنقدر از بچگی در رویا زندگی می کردم که انگار می دانستم یک روزی قرار است این کار را انجام بدهم. شاید حتی می ترسیدم به این فکر کنم، که قرار است حرفه ام این باشد، ولی می دانستم این دکتری که پدر و مادرم می خواستندمن باشم، نمی شوم، زمانی که از ایران خارج شدم و هفته دوم یا سوم بود که در هند به صورت اتفاقی در جایی شروع به رقص کردم ، از عکس العملی که گرفتم، با خودم فکر کردم که مثل اینکه من قرار است یک دنسر حرفه ای باشم.

11- سرگرمی مورد علاقه کوثر چیست؟

خیلی چیزها می تواند باشد، کتاب می خوانم، مستند و فیلم می بینم، تله تئاتر می بینم سر کلاس ها و ورک شاپ های مختلف می روم، کلاس رقص می روم و چیزهای جدید باد میگیرم، با دوستام حرف می زنم، پارتی میکنم و… راستش را بخواهید سرگرمی برای من خود زندگی است.

راه های ارتباطی

رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟