بیوگرافی ناصر غلامی هوجقان امدادگر و خبرنگار

شرح مختصر
ناصر غلامی هوجقان
متولد : 12 فروردین 1356
محل تولد : آبادان
تحصیلات : کارشناسی امداد و نجات
وضعیت تأهل : مجرد
تعداد فرزندان خانه پدری : 6 فرزند (فرزند دوم)
شغل : خبرنگاری

شايد هر سری انتخاب یک فرد مشهور براى ما يكى از سخت ترين كارها باشد اما مفتخريم تا اعلام كنيم كه ناصر غلامی هوجقان یکی از چهره های آشنای خبرنگاری می باشد که توجه بسیاری از افراد فعال در این زمینه را به خودش جلب کرده است و می تواند شخص مناسبی برای الگو گرفتن علاقمندان باشد.

ناصر از نوجوانی به خبرنگاری و مقاله‌ نویسی علاقه داشت و در دوران جهاد دانشگاهی، دوره خبر نویسی خبرگزاری ایسنا آذربایجان شرقی را گذرانده است. بی شک او با تجربه فراز و فرود های فراوان می تواند الهام بخش بسیاری از علاقمندان به خبرنگاری باشد.

فهرست مطالب نمایش

ناصر غلامی هوجقان کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه naser gholami خبرنگار مطرح تبریزی

ناصر غلامی هوجقان در 12 فروردین ماه 1356 در در محله ذولفقاری جمشید آباد شهر آبادان در استان خوزستان به دنیا آمد. وضعیت مالی خانواده اش متوسط بود و از نوجوانی به خبرنگاری و مقاله نویسی علاقه بسیاری داشت و همین موضوع باعث شد به این حرفه روی آورد. او دارای کارشناسی مدیریت حرفه ای عملیات امداد و نجات از دانشگاه تبریز است.

غلامی هوجقان در سال 1371 در پتروشیمی تبریز مشغول به کار بود. او در اواخر دهه 70 شمسی دوره خبرنویسی خبرگزاری ایسنا آذربایجان شرقی را در جهاد دانشگاهی گذراند و از آن زمان تاکنون به عنوان خبرنگار و سرپرست خبر فعالیت داشته است. غلامی در حوزه‌ های مختلف خبری از جمله حوادث، گردشگری، اجتماعی و ورزشی فعالیت داشته و مقالات خبری زیادی در این حوزه‌ ها نوشته است.

خبرنگاری در کنار امداد و نجات!

ناصر غلامی هوجقان در سال 1379، وقتی فقط 23 سال داشت به جمعیت هلال احمر تبریز به عنوان نجاتگر پیوست. او پس از گذراندن دوره‌ های متعدد در حوزه‌ های مختلف، از جمله امداد و نجات جاده‌ ای و امداد هوایی به فعالیت حرفه ای مشغول شد. او همزمان با نجات جان حادثه‌ دیدگان، در عرصه خبر نیز فعالیت می‌ کرد و جالب است بدانید در زلزله بم، ورزقان و سیل آذرشهر به عنوان امدادرسان حضور داشت و جان افراد بی شماری را نجات داده است.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی لی مین هو بازیگر، مدل و مدیر نوآوری

آقای غلامی چون در آن دوران کار امداد و نجات انجام می داد خیلی علاقمند بود تا فعالیت های هلال احمر و مشکلات مردم را انعکاس خبری دهد.

او می گوید : من در ابتدا در پالایشگاه و پتروشیمی کار می‌ کردم. اما پس از وقوع زلزله بم با گذراندن دوره‌ های امداد و نجات هلال احمر، جذب این جمعیت شدم. من از کودکی به خبرنگاری علاقه داشتم و همین موضوع باعث شد همزمان با دوره‌ های امداد و نجات، دوره‌ های خبرنگاری را نیز بگذرانم و به این شغل پرچالش اما جذاب مشغول شوم. شغل خبرنگاری در نظر خیلی ها به ظاهر آسانمی آید اما در عمل بسیار سخت و طاقت فرساست.

خبرنگاری در کنار آتش نشانی!

ناصر غلامی دوره‌ های آموزشی مقدماتی، تکمیلی و ویژه آتش‌ نشانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. او در چندین عملیات آتش‌ نشانی تبریز حضور موثر داشته از جمله : آتش‌ سوزی در شادباش تبریز و دیزل آباد تبریز. او قبل از اینکه در آتش نشانی به صورت حرفه ای مشغول شود با انتشار اخبار آتش‌سوزی‌ ها پیش از سازمان آتش‌ نشانی تبریز، نقش مهمی در آگاهی‌ رسانی به عموم مردم داشته است.

آقای غلامی دوره‌های پیشرفته CPR را نیز گذرانده و در حوزه اورژانس نیز مهارت دارد. جالب است بدانید او مدتی در داخل آمبولانس اورژانس (از مصلی تبریز تا بیمارستان شهید مدنی) به بیماران مصدوم کمک‌ های پیش از بیمارستان ارائه داده است!

رکورددار خبررسانی حوادث استان آذربایجان شرقی

غلامی رکوردار خبررسانی حوادث استان آذربایجان شرقی است و در طول فعالیت خود، اخبار مهم و حوادث متعددی را به شکل دقیق و شفاف خبررسانی کرده است و به همین دلیل، از سوی مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی و چندین رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مورد تجلیل قرار گرفته است. او به خوبی بر فنون خبرنگاری مسلط است و می‌ تواند با مهارت و تسلط با مخاطبان ارتباط برقرار کند و نظرات و دیدگاه‌ های آن ها را به خوبی درک کند.

ناصر غلامی پژوهشگر و خبرنگار حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نیز می باشد و در زمینه مسائلی چون قبرستان‌ های اسرارآمیز و عجیب در تبریز، کوه‌ های مریخی، مسجد داش آغلیان، و رمز و راز های مجهول عمارت پیرآباد ایلخچی، تحقیق و گزارش‌ های زیادی انجام داده است.

مصاحبه با ناصر غلامی هوجقان خبرنگار حرفه ای | پاسخ به 11 سوال متداول

اگر در دوران کودکی خاطره جذابی دارید برایمان تعریف کنید.

چون پدرم کارمند پالایشگاه آبادان بود و آنجا استخدام شده بود به همین دلیل ما نیز در این شهر زندگی می‌ کردیم. دوران کودکی من در سایه جنگ تحمیلی گذشت. صدای توپ و خمپاره و آژیر خطر، خاطرات کودکی من را شکل داد که شاید برای خیلی ها ترسناک و دلهره آور باشد.

یکی از خاطرات جالبی که از آن دوران به یاد دارم، مربوط به همسایه‌ ما در محله ذولفقاری می باشد. وقتی در دوران جنگ ایران و عراق آژیر قرمز به صدا در می‌ آمد، همه به پناهگاه می‌ رفتند اما همسایه نترس ما در حیاط خانه‌ اش می‌ نشست و بمباران را تماشا می‌ کرد و از آن لذت می برد. همه او را به عنوان یک فرد نترس و شجاع می شناختند! تا اینکه یک روز در نزدیکی خانه او خمپاره‌ ای افتاد و همجا را گرد و خاک برداشت. از آن روز به بعد او به طرز باورنکردنی می ترسید و رفتارش به کل تغییر کرد! کافی بود کوچکترین صدای آژیر خطر یا بمباران بیاید، قبل از همه او به سمت پناهگاه می‌ دوید!

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی شهاب حسینی بازیگر معروف ایرانی؛ زندگی و آثار

آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه شکست بخورید واهمه ای داشته باشید؟

پاسخ من خیر است. من معتقدم هر شکست پلی است رو به پیروزی! درواقع وقتی شکست می‌ خوریم، می‌ توانیم از اشتباهات خود درس بگیریم و در آینده موفق‌ تر عمل کنیم.

یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی تان بیان کنید.

همانطور که می دانید کار امداد و نجات کار سختی است. در یک حادثه، پای چپم از ناحیه زانو شکست که اتفاق بسیار تلخی بود. من که فردی بسیار فعال بودم، ناگهان مجبور شدم سه ماه خانه نشین شوم. آن روزها برایم بسیار سخت و طاقت‌ فرسا بود.

 

موفقیت خود را مدیون چه کسی می دانید؟ از چالش ها برایمان بگویید.

 • تغییر شغل های متعدد: من در ابتدای مسیر، شغل های مختلفی را تجربه کردم. این تغییر شغل ها، باعث شد که با چالش های جدیدی روبرو شوم و تجربه های زیادی کسب کنم.
 • سختی های زندگی: در زندگی، سختی های زیادی وجود دارد که باید با آن ها کنار آمد. من نیز در مسیر موفقیت، با سختی های زیادی روبرو شدم. این سختی ها، باعث شد که صبورتر و مقاوم تر شوم.
 • عشق به کار: معتقدم که تا عاشق کسب و کارت نباشی، نمی توانی پیشرفت کنی. من نیز در مسیر موفقیت، همواره عاشق کارم بوده ام. این عشق به کار، باعث شد که انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر داشته باشم.

در بین عواملی که به آن ها اشاره کردم، مادرم بیشترین تأثیر را در موفقیت من داشته است. مادرم، همواره الگوی من بود و همیشه میگفت : اگر عاشق کارت باشی، می توانی به هر موفقیتی برسی!

مدارک شغلی شما چیست؟

بنده دوره های زیادی را در هلال احمر سپری کرده ام و در دوره هایی همچون دو دوره آتش نشان داوطلب و ویژه حضور داشته ام. مدرک CPR پیشرفته را دریافت کرده ام و دوره اتوماتیک درجه دو و یک برق خودرو و انژکتور پراید را سپری کرده ام و مدارک آن ها را از فنی و حرفه‌ ای گرفته ام. در دوره هایی همچون دوره زبان بدن و … نیز شرکت کرده ام.

برای کسانی که می خواهند شغلی را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

عاشق کارتان باشید و پشتکار و هدف داشته باشید.

آیا خبرنگاری را برای جوانان توصیه می کنید؟

بله! اما باید خبرنگاری را به عنوان شغل دوم خود ببینند. برای اینکه خبرنگاران بتوانند به‌ طور مطلوب به وظایف خود عمل کنند، باید مشکلات و چالش‌ های آن ها حل شود. خبرنگاران باید امنیت شغلی، بیمه، حقوق و مزایای مناسب، شرایط کاری و وضعیت معیشتی خوبی داشته باشند که متاسفانه در ایران اهمیتی داده نمی شود و واقعا شغل بسیار سختی است. همین سختی ها، خیلی ها را از ادامه مسیر منصرف می کند و از این شغل دست می کشند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی نیلی افشار مدل، بلاگر و خواننده + حواشی

خودتان را برای مخاطبان ما توصیف کنید.

اکثرا از دروغ متنفر هستم و زود واکنش نشان می‌دهم! همچنین آدم صادق و بسیار صبوری هستم و دیر عصبانی می شوم.

سبک زندگی شما به چه صورت است و تفریحات شما چیست؟

سبک زندگی من به عنوان یک خبرنگار، پرمشغله و چالش برانگیز است. من اکثر اوقات روز را صرف نوشتن خبر، مدیریت کانال و پیج خبری، جستجو و یافتن خبر می کنم. در کنار این فعالیت ها، به مطالعه نیز علاقه دارم و سعی می کنم از اخبار روز مطلع باشم. به گردسگری و کوهنوردی هم علاقه زیادی دارم.

بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ نقطه ضعف تان چیست؟

من احساس خوشبختی می کنم و از زندگی ام راضی هستم و از آنچه دارم از خداوند سپاسگزارم. همچنین بزرگترین هدف من در زندگی این است که در حرفه ام بهترین باشم و به نقاط بالاتری برسم. یکی از نقاط ضعف من عجول بودن است. گاهی اوقات قبل از اینکه تمام جوانب یک مسئله را در نظر بگیرم، تصمیم می گیرم. این می تواند منجر به اشتباهات شود.

کتاب ها یا فیلم های تاثیر گذار که به مخاطبان پیشنهاد می دهید، چیست؟

هر کتابی می تواند چیزی برای آموختن داشته باشد. کتاب‌ هایی که بعد از رسانه ای کردن، با امضای خود نویسنده هدیه گرفتم خیلی برایم ارزشمند بود. فیلم تاثیرگذار “یوسف پیامبر” را توصیه می کنم دوستان ببینند.

سوابق و افتخارات ناصر غلامی هوجقان

 • دبیر کانون اجتماعی و مسئول بسیج دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر تبریز
 • دبیر مکتوب باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر آذربایجان شرقی
 • مستندساز معاونت امداد و نجات تبریز
 • خبرنگار، مدیر و سرپرست چندین پایگاه خبری
 • مسئول اطلاع رسانی و رابط خبری کمیته گردشگری ورزشی اردبیل
 • مدیر روابط عمومی کونگ فو آزاد استان آذربایجان شرقی
 • مسئول روابط عمومی شین کیو کشین کاراته آذربایجان شرقی
 • مدیر روابط عمومی هو کونگ فو آذربایجان شرقی

پیام ناصر غلامی به مخاطبان ایران بیوگرافی

هدف داشتن و پشتکار دو عنصر کلیدی برای رسیدن به موفقیت هستند. هدف، تعیین مسیر حرکت شماست و پشتکار، نیروی محرکه شما برای ادامه راه است.

راه های ارتباطی

پیام سایت ایران بیوگرافی به مخاطبان: همراهان عزیز ایران بیوگرافی، موفقیت در پیش است زیرا غیر ممکن لغتی است که در دیکشنری خبرنگاران شجاع و همه فن حریف و با استعداد یافت نمی شود. امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از چهره های محبوب کشور که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، رشد کرده و به موفقیت رسیده است، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید.

4.6/5 - (10 امتیاز)

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟