بیوگرافی بهمن رادان تهیه کننده و کارگردان ایرانی

بیوگرافی بهمن رادان تهیه کننده و کارگردان ایرانی
شرح مختصر
بهمن رادان
متولد : 13 بهمن 1366 (2 فوریه 1987)
نام همسر : سارا
محل تولد : بیجار- اصالتاً بیجار
محل سکونت : ترکیه
وضعیت تأهل : متأهل
شغل پدر : کارگر
شغل مادر : فوت شده
تعداد فرزندان خانه پدری : 3 فرزند (1 برادر و یک خواهر)
تحصیلات : لیسانس معماری
شغل : تهیه کننده و کارگردان

شاید هر سری انتخاب یک فاندر موفق ایرانى براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای بهمن رادان عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

رسالت ما در ایران بیوگرافی این است که دلیل عدم موفقیت هیچ فردى در کسب و کار اینترنتی به علت نبود دانش نباشد. کاش ما رهبرانی تأثیرگذاری همچون بهمن رادان را در سطح کشور بیشتر داشته باشیم و همیشه برای ترویج مسیر درست، از کارآفرینان نوپا حمایت و پشتیبانی کنیم.

فهرست مطالب نمایش

بهمن رادان کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Bahman Radan کارگردان ساکن ترکیه

بهمن رادان تهیه کننده و کارگردان ایرانی ساکن ترکیه، مدیر موسس شرکت ادوان فیلم ترکیه می باشد که در سال 1366 دیده به جهان گشود! پدر کارگر بود و معمولا در سفر. بهمن که بعدها صاحب یک خواهر و برادر شد.

اما زندگی بر او سخت گرفت و در دوازده سالگی مادرش را از دست داد. واقعه ای که در آن سن برای فرزند ارشد خانواده به مراتب سخت تر و بغرنج تر از حد معمول است.

پدر همان سال مجددا ازدواج کرد و خانواده برای زندگی به قزوین کوچ کردند. بهمن نوجوان که تکیه گاه عاطفی خواهر و برادر کوچکش بود تا در نهایت در سن شانزده سالگی تصمیم به جدا شدن از خانواده میگیرد و مستقل میشود.

داستان دوران کودکی تا جوانی بهمن رادان

بهمن که روزگار از او مردی کامل در شانزده سالگی ساخته بود در تهران به کارهای خدماتی مشغول شد. انگیزه و اشتیاق او برای کار، از او شخصیتی جنگجو ساخته بود که در هر کاری که وارد میشد، تمام خود را صرف پیشرفت و یادگیری میکرد. انگیزه و اشتیاقی که از  عشق او نسبت به خانواده اش سرچشمه میگرفت. تمام وقت کار میکرد و بخشی از درامدش را برای پدرش میفرستاد.

طولی نکشید که از کارگر ساده به مدیر صندوق و سرپرستی ترفیع یافت و در چندین رستوران کار کرد. بهمن پس از کار در مجموعه ی خدمات نرم افزار و اینترنت متوجه علاقه اش به این رشته شد و در نهایت شرکت خدمات نرم افزاری تیراژه را تاسیس کرد و این شروع فصل تازه ای بود از زندگی بهمن!

داستان ازدواج بهمن رادان با سارا مرادی

داستان از آنجایی شروع می شود که دختری باهوشی بنام سارا که به تازگی در شرکت بهمن استخدام شده بود و با ایده های تازه و خلاقانه اش در مارکتینگ توجه بهمن را جلب کرده بود. تا جایی که بهمن تصمیم گرفت با شراکت سارا کسب و کار خود را گسترش دهد و شرکت تبلیغاتی و نرم افزاری گاما را تاسیس کردند.

آنها شروع به برنامه نویسی سرویس های تبلیغاتی آنلاین میکنند و در این حوزه کارشان را گسترش میدهند و  موفق میشوند ۱۲۰۰ نمایندگی ریبرند در سراسر ایران ارائه کنند.

کمتر از یک سال بعد این دو شریک، که حالا دوستی شان پررنگ تر از شراکتشان بود تصمیم به ازدواج میگیرند. یک ازدواج ساده در محضر. سارا و بهمن بار این عشق و زندگی مشترک را باهم به دوش کشیدند و پشت هم ایستادند و خانواده ی کوچک شان را ساختند.

با وجود تمام انگیزه ها و تلاش های سارا و بهمن، بازار بی رحم تر از آن بود که تصور میکردند. فشارهای مالی زیادی را به دوش کشیدند و هر بار که زمین خوردند پشت هم ایستادند تا دوباره بسازند. زیر بار اقتصاد معیوب بازار ایران، و مسئولیت بزرگی که بهمن نسبت به خواهر و برادرش حس میکرد زندگی جریان داشت.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیرسینا یاساق نویسنده و بازیگر نوجوان

سبک زندگی گیاهخواری خانواده رادان

یک روز سر سفره بودند که تلویزیون مستندی را در مورد آگاهی و عرفان پخش میکرد مجری گفت وقتی انسان میتونه بدون خوردن حیوانات زنده بمونه چرا باید برای لذت بردن از طعم و مزه ای که براش شده عادت این همه جنایت کنه .همین جمله یک تلنگر شد برای بهمن که از همان لحظه بشقاب غذاشو کنار بزنه و سبک زندگی گیاهخواری را برای تمام عمرش انتخاب کنه.

سارا نیز مثل یک هم تیمی خوب، به تصمیم او احترام میگذارد و او را همراهی میکند. دو سال  بعد با مطالعه و تحقیقاتی که انجام میدن همه اعضای خانواده تصمیم میگیرند گیاهخوار و حامی حقوق حیوانات  شوند  و چند سال بعد مجله اینترنتی VEGi1.org با محوریت آگاهی رسانی در مورد وگانیسم و حمایت از حیوانات تاسیس میشود.

بهمن رادان تهیه کننده و کارگردان

چالش های زندگی بهمن رادان + مهاجرت او 

در این سالها با وجود همه ی چالش ها دو موهبت زیبا زندگی بهمن و سارا را زیباتر کرد. دو فرزند دختر به نام رونیکا و مرسانا که معنای جدیدی به زندگی  آنها بخشیده بودند و انگیزه ی بهتر شدن را برای آنها دوچندان میکردند.

مدتی بعد، شرکت های بهمن و سارا دچار مشکلاتی شد  و درست در نقطه ای که دیگر هیچ کورسوی امیدی را برای خود نمی دیدند با یک تصمیم ناگهانی وارد فصل تازه ای از زندگی میشوند!

کیش! جزیره ای آرام که میشد در آن مدتی را دور از فشار و هیاهو گذراند. چند هفته بعد از این تصمیم، پرواز بهمن و خانواده اش  در کیش فرود آمد و آنها وارد دنیای جدیدی شدند! برای بهمن که در تمام زندگی کار کرده و مدام تحت فشار و مشغولیات ذهنی بود، کیش زندگی دوباره بود! انگار که دوباره متولد شده بود و اینبار روزگار به او لبخند زده بود.

بهمن و سارا روی پروژه های شان کار میکردند و با کپی رایتینگ و نویسندگی و اداره شرکتها به صورت آنلاین به کار ادامه میدادند  آنها یادگرفته بودند ، پا به پای فرزندانشان کودکی کنند و از زندگی لذت ببرند.

دو سال زیبا به سرعت سپری شد. روزهایی که رنگ آرامش داشت و به بهمن فرصتی برای بازیابی خویش و تعمق در زندگی میداد. همین تعمق و تفکر در نهایت منجر به تصمیمی تازه شد! یک روز وقتی بهمن غرق در تماشای دخترانش بود تصمیم گرفت که زندگی را بار دیگر بسازد و این بار ، نه در ایران!

درست زمانیکه آنها توانسته بودند جایگاه و اعتبار خوبی برای خود بسازند و بساط آرامش شان به راه بود، انتخاب کردند تا مرزها را زیر پا بگذارند و بهای رشد را با رنج مهاجرت بپردازند. فردای آن روز بهمن، بلیط پرواز به تفلیس گرجستان را تهیه کرد و رفت. او رفت چون باور داشت پیشرفت ، محدود به مکان نیست

بیست روز بعد، خانواده و خواهرش زهرا به او پیوستند. بهمن و خانواده اش به معنای واقعی رها و آزاد بودند. بدون هیچ تعلق و وابستگی به مکان خاصی، شهر به شهر میگشتند تا حال خوب خودشان را پیدا کنند. تصور کنید خانواده ای را که جز همدیگر و کوله پشتی هایشان چیزی ندارند!

آنها شهر به شهر از تفلیس تا کوبولوتی و  باتومی گشتند تا شهری را پیدا کنند که حالشان در آن خوب باشد. اما آرام و قراری که دنبالش بودند در گرجستان پیدا نشد! مدتی در باتومی زندگی کردند. شهری که نیم ساعت تا مرز ترکیه راه داشت، و همین نزدیک بودن بهانه ای شد که یک روز برای گردش سری به ترکیه بزنند.

همین سر زدن کوتاه، منجر به مهاجرت از گرجستان به ترکیه شد چرا که جو و فضای ترکیه برای این خانواده دلچسب تر بود. همچنان مهاجرتشان بر مبنای آرامش و حال خوب بود و به هر مسیری که دلشان با آن بود پا میگذاشتند. و در نهایت به آنتالیا رسیدند. شهری که دوستش داشتند و دوستشان داشت. اما روزهای مهاجرت همچنان سخت بود.

تأسیس آژانس دیجیتال مارکتینگ AD1

بهمن، سارا و زهرا هر سه تلاش میکردند. هر روز غروب، دور هم جمع میشدند و با حمایت و دلگرمی همدیگر خود را برای روز بعد محیا میکردند. در یکی از این دور همی ها از آرزوهایشان گفتند، از کارهایی که اگر مشکلات نبود، به سراغش میرفتند. آن شب برای اولین بار بود که سارا از عشقش به مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ گفت و  بهمن از عشقش به فیلمسازی  از تاثیری که از فیلمها میگیرد حرف زد و از اثری که دوست داشت با فیلم سازی به جا بگذارد. آن شب زهرا و سارا و بهمن قول بزرگی به هم دادند، آنها تصمیم گرفتند پشت هم باشند و از هم حمایت کنند تا بتوانند آرزوهایشان را زندگی کنند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی کیلین مورفی بازیگر و تهیه کننده + ناگفته ها

آنها شرکت دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات AD1 را در ترکیه راه اندازی کردند و تلاش کردند مهارت های خود را در سطح بین المللی ارتقا دهند و تیم خود را گسترش دهند.

بهمن رادان و همکاران و دوستان و خوانواده

شروع کار حرفه ای در صنعت فیلم سازی

بهمن که تا آن زمان تماشاگر پر و پا قرص فیلم های مفهومی بود و آرشیو بزرگی از بهترین فیلمها را همراه خود داشت، از همان روز به یک هنرجوی فیلمسازی تبدیل شد.

این خانواده ی ماجراجو با تمام جسم و جان خود درک کرده بودند که حال خوب، در هیچ نقطه ای منتظرشان نیست! آنها به معنای واقعی دریافتند که برای ساختن حال خوب شان باید از همین لحظه شروع کرد.

بهمن در این مدت با اساتید فیلمسازی در ایران و ترکیه ارتباط برقرار کرد و از هر فرصتی برای آموختن استفاده میکرد. او دوره های عکاسی، فیلمسازی و کارگردانی را در ترکیه گذراند و فعالیت فیلمسازی خود را با تولید فیلم های برندینگ و فیلم های کوتاه مفهومی آغاز کرد. او با پشتیبانی همسر و خواهرش برای رویایش تلاش کرد .

 بهمن رادان به ساخت فیلم های تاثیر گذاری میپردازد که بتواند زندگی مردم را تغییر دهد و آگاهی و رشد به همراه داشته باشد. او و همسرش تمام درآمد خود را صرف ساخت فیلم های کوتاه فرهنگی-اجتماعی و فعالیت های محیط زیستی میکنند.

فیلم های کوتاه ساخته شده توسط بهمن رادان

فیلمهای کوتاه ساخته ی او، در راستای اصلی ترین دغدغه ی زندگی بهمن شکل گرفته است. بهمن در فیلم « Circle » به ‌داستان زندگی آدمها میپردازد که غرق در روزمرگی شدند و از خود واقعی شان فرار میکنند.

فیلم « او هم نفس میکشد That Also Breathes /  » ، به تبعیض علیه گونه ها و نژادهای مختلف حیوانات پرداخته که اسباب سرگرمی و درامد انسانها شده است. و « Smile » داستان مردمیست که نمیخندند!

و فیلم کوتاه «بازگشت / Return» در مورد زندگی پس از مرگ است که دنیا را از نگاه زنی که به تازگی کشته شده و دغدغه و نگرانی هایی در مورد دختر کوچکش دارد را به تصویر میکشد.

بهمن رادان تا امروز در تمام آثارش، تلاش کرده تا قدمی برای آگاهی و بیداری آدمها بردارد. او عاشقانه محیط زیست و طبیعت را میستاید. بهمن و خانواده اش به هر مناسبتی، برای هر شکست و یا پیروزی، برای هر سالگرد و تولد، یک درخت میکارند! درخت های میوه به امید شاد کردن موجودات دیگه! آنها معتقدند زندگی و حس این درخت ها جاری و پایان ناپذیر است. این خانواده از زمان مهاجرت تا امروز 143 درخت در ترکیه کاشته اند! 

بهمن رادان الان مشغول چه کاری است؟

امروز بهمن با پشت سر گذاشتن روزهای پر فراز و نشیب ، خوشحال است. او برای تمام چالشها و فشارهای زندگی که بهمن امروز را ساخته سپاسگزار است و میکوشد تا آموخته هایش را بکار گیرد. او مدام خود و عاداتش را رصد میکند تا مبادا روزمرگی، دستاوردهایش را از او بدزدد. دستاوردهایی که خلاصه شده در سبک زندگی و رفتار و افکارش. او با ساخت فیلم های کوتاه مفهومی، قصد دارد تا این دستاوردها را با سایرین به اشتراک بگذارد.

 • او به تازگی در مرحله پیش تولید فیلم بلند خود است و تمام توانش  را برای ساخت یک اثر هنری ماندگار و تاثیر گذار خواهد گذاشت.

 فیلموگرافی بهمن رادان Bahman Radan

 • کارگردان فیلم کوتاه قربانی( Victim)
 • کارگردان فیلم کوتاه او هم نفس میکشد ( That Also Breathes)
 • نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه دایره (Circle )
 • کارگردان و تهیه کننده مستند سیگار کشیدن میکشد اما تو را نه (Smoking Kills But Not You)
 • تهیه کننده و مدیر فیلمبرداری فیلم کوتاه لبخند (Smile )
 • کارگردان فیلم کوتاه مفهومی بازگشت (Return)
 • تهیه کننده و مدیر فیلمبرداری فیلم کوتاه رویای کودکی ( Childhood Dream)

نگرش و دیدگاه بهمن رادان

“رسالت من ساخت فیلم است – تشویق ذهنیت ها و باورها و بالا بردن دانش عمومی، به همین دلیل است که هرگز از ارتقای خود و عادت هایم برای تبدیل شدن به یک فیلمساز قدرتمندتر دست نمی کشم تا بتوانم داستان هایی بسازم که مردم را با تماشای آنها به تفکر وادار کند. .

من هرگزفیلمسازی را به عنوان راهی برای کسب درآمد دنبال نکردم.

می‌خواهم از فیلم‌هایم برای تشویق مردم به اقدام و تلاش برای زمین سبز، صلح جهانی و شادی عمومی استفاده کنم.”

اگر بخواهید 2 توصیه به مخاطبان سایت ایران بیوگرافی بکنید، آنها کدامند؟ (در زندگی و بیزینس)

کسی رو برای زندگی انتخاب کنید که همراه و رفیق اتون باشه بهش استقلال کامل بدید و بزارید فقط به خاطر عشق کنارتون بمونه

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی ترانه علیدوستی بهترین بازیگر زن + عکس ها

کاری رو انجام بدید که عاشقیشید نه کاری که مجبورید انجام بدید – یه بار قراره تو این کالبد زندگی کنید نگذارید جبر و اتفاقات زندگی اتون رو حروم کنه – هر لحظه که نفس میکشید رو عاشقانه زندگی کنید و ازش لذت ببرید هر کاری که انجام میدید هرجایی که میرید به این کالبد انسانی خودتون بدهکار نمونید عاشق بشید و زندگی کنید!

با ترس هاتون کنار بیاین و اون کاری که میترسید رو انجام بدید بعد از عبور از ترس هر اتفاقی که بیوفته مهم نیست ادم تازه ای درونتون متولد میشه که قدرت انجام هرکاری رو داره!

bahman radan

مصاحبه با بهمن رادان دایرکتور و کریتور | پاسخ به 8 سوال متداول

1- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

اره همیشه این حس بوده، مخصوصاً بعد از ازدواج و مسئولیت پدر شدن! اما نزدیکانی که من را می شناسند، می دانند که من آدم تصمیم های سریع و یهویی هستم. قبلش یه بار مسیر را در ذهن خودم میروم و بدترین حالتی که ممکن است پیش بیاد را تصور می‌کنم، با آن کنار می آیم و بعد سریع اقدام می‌کنم. اگه خوب پیش رفت که خداروشکر و اگه بد پیش رفت، برایم تجربه می شود و راهی برای درست کردنش پیدا می‌کنم.

2- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

من رشته فیلم سازی را به خاطر علاقه ام انتخاب کردم. از محل درآمدهای دیگرم، سرمایه و بودجه کافی برای آموزش تولید فیلم ها و هزینه های شرکت می‌گذاشتم. اگر کسی به این رشته علاقه دارد، حتماً آدم هایی در مسیر زندگی اش پیدا می شوند که راهنمایی اش کنند تا تبدیل به کسی بشود که می خواهد، همانطور که برای من اتفاق افتاد.

3- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

بزرگترین نقطه قوتم زمانی هست که متمرکزم، به اوضاع مسلطم و جرأت انجام کارها را دارم. حتی اگر ریسکش بالا باشد، وقتی مشکلی برایم پیش می آید، از بالا به آن مشکل نگاه می کنم و آن را از خودم جدا می می کنم. همیشه سعی می‌کنم موانع را از سر راه بر دارم و نقطه ضفم این است که باید تجربه ها و دانش بیشتری در زمینه فیلم بدست بیاورم.

شاید برایتان خنده دار باشد، اما واقعیت این است که در هوای سرد، فکرم درست و حسابی کار نمی کند و هوای سرد بزرگترین نقطه ضعف من است!

4- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟

همین الان خیلی احساس خوشبختی می‌کنم چون همین امروز همین لحظه، بهمن بهتری نسبت به دیروز بودم و از این بابت بسیار خوشحالم. بزرگترین هدفم در زندگی، افزایش آگاهی خودم هست و اینکه بتوانم این آگاهی را برای دیگران نشر بدهم.

5- فیلم های تأثیر گذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

 1. lost
 2. اثر پروانه ای
 3. فیلم کوتاه تخم مرغ
 4. arrival
 5. intime inception
 6. مستند دومینیون (Dominion)
 7. مستند Animal people
 8. مستند The game changer
 9. Live and let live

6- چه کتاب هایی در زندگی بهمن رادان تاثیر گذار بوده اند؟

 1. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
 2. کتاب های فروش و موفقیت برایان تریسی
 3. مدیتیشن اشو
 4. تيوری انتخاب
 5. انسان خردمند: گشت و گذاری در تاریخ بشر / یووال نوح هراری
 6. قدرت عادت / چارلز داهیگ
 7. تو همانی که می‌اندیشی / جیمز آلن
 8. هفت عادت مردمان موثر / استفان کاوی
 9. الماس‌هاي اشو “دورنمايي نوين براي هزاره‌يي نوين” زندگي معنوی، مديتيشن، خودشناسی
 10. قدرت ذهن
 11. گیاه خواری صادق هدایت
 12. داستان زندگی انگار کیسی
 13. استادان بسیار زندگی های بسیار
 14. سرنوشت روح
 15. سفر روح
 16. سه موج از روح های داوطلب و زمین جدید
 17. نجات از هزار تو
 18. ملاقات با خود

6- خود را چگونه فردی می بینید؟

 • مهربان و با عشق
 • جسور و ریسک پذیر
 • دوست خوبی ام
 • صفر و صدم

7- تفریحات شما چیست؟

 • پاکسازی طبیعت
 • درختکاری بعد از هر موفقیت
 • دوچرخه سواری و پیاده روی
 • عاشق سفر و طبیعتم هر فرصتی که گیر بیاوریم یا کنار ساحلیم یا در جنگل یا در دل جاده…

8- بهمن رادان مدیون چه کسی است؟ چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت اش داشته؟

مهمترین دلیل موفقیتم سختی هایی بود که در زندگی کشیدم! همین سختی ها بود که من امروز را ساخت و باعث شد مستقل باشم و به حمایت هیچ‌کس احتیاج نداشته باشم. اگر بخواهم صادقانه بگویم، همسرم مهمترین نقش را در رشد من داشت چون همیشه در هر شرایطی از ته دل کنارم بود و کمکم می‌کرد.

من و همسرم همیشه اول شریکیم، بعد رفیق و بعد زن و شوهر! در همه مراحل زندگی، همسرم و خواهرم بهترین مشاورهای من بوده اند.

راه های ارتباطی

5/5 - (1 امتیاز)

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟