بیوگرافی محمد رضا حسن زاده مرد حافظه جهان

شرح مختصر
محمدرضا حسن زاده
متولد : 11 اسفند 1375 (1 مارس 1997)
نام همسر : -
محل تولد : تبریز - استان آذربایجان شرقی
محل سکونت : تبریز
وضعیت تأهل : متاهل
شغل پدر : کارگر
شغل مادر : -
تعداد فرزندان خانه پدری : -
شغل : تدریس تکنیک های تقویت حافظه و تندخوانی و فتوردینگ

شاید هر سری انتخاب یک چهره مشهور ایرانى براى ما یکى از دشوار ترین کارها باشد اما اعلام می کنیم که جناب آقای محمد رضا حسن زاده عزیز یکی از افتخارات کشورمان، یکی از انتخاب های ما هستند.

محمد رضا حسن زاده یکی از نوابغ کشورمان هستند که با افتخار آفرینی های فراوان باعث سربلندی هر ایرانی شده است. زندگینامه جذاب وی را مطالعه کنید و تحت تاثیر قرار خواهید گرفت و چه بسا که می تواند یک الگوی مناسب برای افراد جهت رشد و پیشرفت شخصی باشد.

فهرست مطالب نمایش

محمد رضا حسن زاده کیست؟ بیوگرافی مرد حافظه جهان

خلاصه داستان محمد رضا حسن زاده از دوران کودکی تا به کنون

در دوران تحصیلی‌ام، به دلیل تنبلی، هیچوقت یک دانش‌آموز درس خوانی حساب نمیشدم. در واقع، به دلیل بی‌توجهی‌ ها و درس نخواندن هایم، یک بار نزدیک بود از مدرسه اخراج بشم، اما با تعهدی که دادم، از مدرسه اخراجم نکردند. همچنین، به دلیل اینکه قهرمانی و کمر سیاه مسابقات رزمی رو داشتم، علاقه شدید داشتم برم نیروی انتظامی خدمت کنم و جزِیی از تکاوران نوپو بشم.

به دلیل علاقه‌ای که به نیروی انتظامی داشتم، برای ثبت‌نام در این سازمان اقدام کردم. یکی از شرایط ثبت‌نام در نیروی انتظامی، شرکت در آزمون‌های تستی بود. اما به دلیل نداشتن آشنایی کافی با تست زنی، تندخوانی و اصول مطالعه، برای آمادگی بهتر، یک دوره تندخوانی را شرکت کردم. پس از ثبت‌نام و شرکت در دوره تند خوانی، به بهترین نتایج در آن دوره رسیدم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی میثم سالمی | دیجیتال مارکتر جوان ایرانی

این نتایجی که در دوره های تند خوانی گرفتم نظرم رو در مورد اینکه چی برای آیندم انتخاب کنم عوض کرد و از فکر استخدام تو نیروی انتظامی بیرون اومدم. تمام کلاس‌های اساتید ایرانی و خارجی را شرکت کردم. به دلیل اینکه اکثر مدرسین، کلاس‌های کاملی برای آموزش مباحث مربوط را ارائه نمی‌دادند؛ به عنوان مثال، یکی فقط درس تست زنی را تدریس می‌کرد، یکی فقط درس تندخوانی، یکی درس اصول مطالعه و دیگری تقویت حافظه را.

با حضور در تمامی کلاس‌ها، توانستم تمامی این موارد را فرا بگیرم و به یک شخصی تبدیل شوم که تمامی دوره‌های مربوط به آزمون‌های تست زنی، تند خوانی، اصول مطالعه و تقویت حافظه را گذرانده است. همچنین، اکنون یکی از بزرگترین استادان من در زمینه حافظه، آقای پرفسور تونی بوزان، ریس مسابقات جهانی حافظه و اهل کشور انگلستان می‌باشند.

پس از منصرف شدن از ثبت نام در نیروی انتظامی تصمیم گرفتم در رشته مورد علاقه‌ام ادامه تحصیل دهم و در این زمینه موفقیت‌هایی کسب کنم. در طی این سال ها موفق به کسب مدرک‌های تندخوانی و تقویت حافظه از کشور مالزی شدم و همچنین، با تلاش و پیگیری‌های بی‌وقفه، مدرک‌های تقویت حافظه، تندخوانی و مایند مپ (maind map) را از موسسه تونی بوزان، رییس مسابقات جهانی حافظه، به دست آوردم. باید اشاره کنم که تنها من موفق به دریافت این مدارک با امضای شخصی ایشان شده ام.

با این اوصاف من به عنوان شاگرد پروفسور تونی بوزان، در دوره‌های مدیریت دانشگاه مونترال کانادا شرکت کردم و پس از اتمام این دوره، مدرک مدیریت از دانشگاه مونترال کانادا را دریافت کردم. با رسیدن به این موفقیت‌ها و در اختیار داشتن این همه مطلب می توانستم از این مطالب استفاده کنم و آن ها را تدریس کنم. به تنهایی این مهارت‌ها را در اختیار داشتم و می‌ توانستم آنها را به دیگران آموزش دهم.

من به تدریس در این زمینه پرداختم. پس از گذشت ۲ سال، تصمیم گرفتم، رکورد جهانی حافظه را به نام خودم در کتاب گینس ثبت کنم. در شهریور ماه سال ۱۳۹۸، موفق شدم اولین رکورد حافظه جهان را بشکنم و به مرد حافظه جهان تبدیل شوم. یک سال پس از آن، دو رکورد دیگر را نیز شکسته و به عنوان مرد حافظه جهان شناخته شدم.

در طول تدریسم، به افراد زیادی آموزش دادم که از جمله آنها می‌توان به آقای آرش برهانی و شیث رضایی، دو بازیکن سابق تیم ملی فوتبال، و همچنین خانم بهنوش بختیاری و … اشاره کرد. افراد زیادی به واسطه استفاده از کلاس های ما در رشته های پزشکی و وکالت و تیزهوشان جزو رتبه های برتر دانشگاه شدن و در کنار آن ها میتوانم به دست آورد های بسیاری که نصیبمان شده اشاره کنم.

وضعیت و سطح درآمدی خانواده محمد رضا حسن زاده در کودکی؟

وضعیت مالی ما در کودکی بسیار بد و ضعیف بود.

اولین تجربه کسب درآمدتان از چه طریق بود؟

اولین پولی که به دست آوردم از راه کارگری کردن بود.

اولین جرقه شروع کار

در کلاس تندخوانی، معلمی حضور داشت که به تمام تکنیک‌های تندخوانی مسلط نبود، و این آن چیزی نبود که یک دانشجو آن را بخواهد و قبولش کند. این یعنی در آموزش دادن تندخوانی نقصی وجود دارد و آموزش دهندگان حرفه ای عمل نمیکنند. این آن نقطه ای بود که من به فکر افتادم  که میتوانم این نقص را پوشش دهم و بعد از تکمیل کردن اطلاعاتم شروع به تدریس کردم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی دکتر گلناز سعیدی استاد دانشگاه و پژوهشگر

اولین کسب و کار حرفه ای محمد رضا حسن زاده چه بوده؟

اولین کسب و کار حرفه ای من فعالیت در گروهی بود به نام گروه آموزشی سنجیده.

در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبه رو بوده اید؟

چالش که همیشه وجود دارد، اما اکثر مواقع خدا لطف کرده و با سختی زیادی مواجه نشده‌ام. اینطور که مشخصه من یک فرد بسیار خوش شانس هستم.

تأثیر خانواده و اطرافیان در مسیر موفقیت محمد رضا حسن زاده – مرد حافظه جهان

خانواده که همیشه خیر و صلاح فرزندشون می خوانف ولی اوایل مخالف بودن اما بعدا تبدیل شدند به بزرگ ترین حامی من.

دلیل موفقیت خود را مدیون چه کسی یا چه چیزی می دانید؟ چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت تان داشته؟

این سوال واقعاً سخت و پیچیده است، اما جرقه موفقیتم زمانی زده شد که به خاطر تنبلی، مرا از مدرسه می‌خواستند اخراج کنند. ولی تعهد دادم که به کلاس تندخوانی بروم و حافظه‌ام را تقویت کنم و در زمینه تحصیلی، فردی موفق شوم. یک شکست، عاملی بود که باعث شد این همه موفقیت را بدست آورم. گاهی نقطه ضعف یک فرد، اگر به درستی بر رویش کار شود، می‌تواند به نقطه قوت تبدیل شود. افراد نابغه به دنیا نمی‌آیند، بلکه با آموزش و پرورش ساخته میشوند.

آیا شده در طول مسیر موفقیت، از اینکه موفق نشوید واهمه ای داشته باشید؟

من همیشه بر این باورم که زندگی‌مان محدود است و روزی باید از این دنیا جدا شویم؛ بنابراین بهتر است به گونه‌ای زندگی کنیم که پشیمانی نداشته باشیم. به همین دلیل، من اغلب ریسک می‌کنم و اگر مطمئن باشم در مسیری هستم که به شکست نمی‌انجامد، بدون تردید آن مسیر را ادامه می‌دهم.

یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی و نحوه عبور از آن بحران را بیان کنید.

من شاهد شکست‌های بزرگی در زندگی ام بوده‌ام، از جمله شکست‌های مالی، عاطفی و تحصیلی و غیره، اما یک چیز خوبی که از آنها یاد گرفتم این بود که باید در همه شرایط به خدا توکل کنیم، زیرا همه چیز در پایان گذراست و تموم میشه.

سوابق، افتخارات و رزومه محمد رضا حسن زاده

  1. مرد حافظه جهان و رکورد دار حافظه در جهان و گینس
  2. کارشناس صدا سیما (شبکه دو شبکه 3 شبکه آموزش و…)
  3. قهرمانی مسابقات رزمی و کمر سیاه رزمی در سن 15سالگی
  4. دارای مدرک مدیریت از دانشگاه مونترال
  5. مدرک تند خوانی و تقویت حفظه از مالزی و اتریش
  6. دانشجوری ارشد پرفسور تونی بوزان رییس مسابقات حافظه
  7. پدیده آموزش کشور از دید روزنامه همشهری در سال 96
  8. نویسنده کتاب مولتی ویتامین ذهنی
  9. نویسنده کتاب چطور مرد حافظه جهان شدم
  10. مدیرعامل گروه آموزشی سنجیده

چرا به شما میگن مرد حافظه جهان؟

چون رکوردار حفظ طولانی ترین رقم هستم (128 رقم دریک دقیقه) و حفظ بیتشرین لغات زبان انگلیسی در یک دقیقه. و سایر رکورد هایی که دارم.

شما در پخش زنده شبکه سه 17 رقم در مدت 2 ثانیه حفظ کردین و مجری تعجب کرد. چطوری همچین چیزی امکان داره؟

با استفاده داز تکنیک های حافظه (می تونید گوگل کنید تعجب مجری از مرد حافظه جهان)

آیا همه می تونن توی کلاس های تقویت حافظه شرکت کنن یا استعداد خاصی نیازه؟

نه، استعداد خاصی نیاز نیست و همه می تونن شرکت کنند. همیشه میگم نابغه ها زاده نمیشن بلکه با آموزش ساخته میشن.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی میثم سالمی | دیجیتال مارکتر جوان ایرانی

شما کلاس هاتون تضمین داره ؟

بله. هرکسی در کلاس های ما شرکت بکند و نتیجه نگیره می تونه کل شهریه پرداختی رو از آموزشگاه پس بگیره.

آیا از اسم و رکورد شما سو استفاده شده؟

بله، البته که سوئ استفاده کردند. بسیاری از افراد به دروغ از رکورد و عنوان من به عنوان “مرد حافظه جهان” استفاده کردند و یا به طور الکی اعلام کردند که من رکورددار حافظه در جهان هستم و در کتاب گینس به ثبت رسیده‌ام. بدون هیچگونه مدرک یا سندی در سایت‌های شخصی یا فیک. از مردم عزیزم خواهش می‌کنم که خبرگزاری‌های معتبر را در زمینه شکستن رکورد و … بررسی کنند.

تا حالا از کسی خواستید باهم مسابقه حافظه بزارین؟

بله، از یکی از استادهایی که می‌گفتند حافظه قوی دارند، خواستم باهم یک مسابقه حافظه برگزار کنیم، اما تاکنون از ایشان پاسخی دریافت نکردم.

همه میگن شما یک تیکه کلامی دارین که همیشه میگین و اون جمله الحمدالله کما هواهله. دلیلش چیه؟

واقعیتش با گفتن اون جمله فکر می کنم برکت میاد به زندگی ام، شاکر خدا میشم بابت موفقیت هایی که داده.

چطور شد که شما در شبکه دوم چهره هفته شدید؟

بعد از ثبت رکورد در کتاب گینس و تبدیل به “مرد حافظه جهان”، من در یک نظرسنجی به چهره هفته تبدیل شدم.

مرد حافظه جهان کیست؟ و ویژگی‌های ذهنی او چیست؟ آیا حجم و وزن مغز او با سایر افراد متفاوت است؟

من محمد رضا حسن زاده به عنوان مرد حافظه جهان،  معتقدم که همه انسان‌ها دارای ذهن قوی هستند. تنها تفاوت این است که افرادی مانند من بر روی توانایی خود کار می‌کنند و این باعث می‌شود تا قوی‌ترین حافظه را داشته باشند. دو نوع حافظه داریم: حافظه کار شده و حافظه کار نشده، و حافظه من جزو حافظه‌های کار شده است که با استفاده از تکنیک‌های حافظه، توانسته‌ام آن را بهبود بخشم.

سخنی با والدین

زمانی که من در دوره‌های حافظه شرکت می‌کردم، پول کافی برای شرکت در این دوره‌ها نداشتیم. برخی افراد با کنایه به پدر و مادرم می‌گفتند که به جای پر کردن مغز پسرتان، بهتر است یخچالتان را پر کنید. با این حال، پدر و مادرم به من اعتماد کردند و به لطف خدا، توانستم به عنوان قوی‌ترین فرد در زمینه رکورد حافظه شناخته شوم. بنابراین، می‌خواهم به شما بگویم که به فرزندانتان اعتماد کنید و به آن‌ها بال و پر بدهید و در زندگی تشویق کنید.

راه های ارتباطی

آدرس وبسایت: Amoozeshsanjideh.com

شماره تماس: 09911094202

پیج اینستاگرام: Amozeshsanjideh

پیام سایت ایران بیوگرافی به مخاطبان: امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از یک ایرانی موفق که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟