بیوگرافی غلامرضا علیزاده مدرس ریاضی از پایه تا کنکور

شرح مختصر
غلامرضا (رضا) علیزاده
متولد : 1 تیر 1354 (22 ژوئن 1975)
نام همسر : الهام رجبی
نام دختر : الینا علیزاده
محل تولد : شهر شهسوار - استان مازندران
محل سکونت : شهسوار
وضعیت تأهل : متاهل
شغل پدر : آزاد (کسبه)
شغل مادر : خانه دار
تعداد فرزندان خانه پدری : 3 فرزند - 2 پسر و 1 دختر (فرزند ارشد خانواده)
تحصیلات : مهندس معدن (اکتشاف) و کارشناسی ارشد ریاضی دانشگاه گیلان
شغل : مدرس ریاضی - پایه تا کنکور

شاید هر سری انتخاب یک چهره براى ما یکى از سخت ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای غلامرضا علیزاده عزیز برای معرفی، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

غلامرضا علیزاده یکی از آن معلم هایی هست که همه افرادی که تحصیل را انتخاب کرده اند آرزوی شاگردی اش را دارند. چرا که او با دلسوزی و حساسیت زیاد شاگردانش را پرورش میدهد و سعی بر این دارد تا تک به تک آنها را از جان و دل آموزش دهد و آرزو دارد به بهترین نقطه ها در زندگی برسند. با خواندن زندگینامه وی تحت تاثیر قرار خواهید گرفت و چه بسا که می تواند یک الگوی مناسب برای افراد جهت ورود به شغل شریف معلمی باشد.

غلامرضا علیزاده با اخلاق و رفتارش و استفاده از سبک خاصی در تدریسش باعث موفقیت چند ده دانش آموز در کنکور و به طبع آن در زندگی شده است. معلم پدر و مادر دوم هر انسانی هست و با علم بر این مورد او کارش را با ظرافت و حساسیت فراوان انجام میدهد و موفقیت های چشمگیر زیادی در زندگی شغلی و شخصی اش به دست آورده. و همچنین نیز او برای رسیدن به این نقطه کوشش و تلاش فراوانی کرده.

فهرست مطالب نمایش

غلامرضا علیزاده کیست؟ بیوگرافی استاد تخصصی ریاضی

داستان خود را از دوران کودکی تا پایان مدرسه تعریف کنید.

در یک خانواده خوب و خونگرم و مهربان متولد شده ام. وضع مالی پدر خوب بوده و در رفاه کامل بزرگ شدم. مسافرت های مختلف و سفرهای تابستانی به شهرهای مختلف و … در ایام نوروز و بیشتر روزهای تابستان به واسطه زندگی در شمال و ساحل دریا و جنگل های زیبای دوهزار میزبان دوستان و بستگان بودیم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی امیرسینا یاساق نویسنده و بازیگر نوجوان

وضعیت و سطح درآمدی خانواده شما در اوایل کودکی چگونه بود؟

خیلی خوب بود. عرض کردم پدر مغازه دار بودن و در منزل بزرگ و حیاط بسیار زیبا و ماشین های آخرین مدل آن دوران و سفرهای دور و نزدیک و…

ولی قطعنامه 598 کابوسی بود برای زندگی ما. خیلی از سرمایه پدری به دلیل نوسانات طلا و بازار از دست رفت ولی باز هم به نسبت خوب بود ولی آسایش و رفاه قبل را نداشت.

اولین تجربه کسب درآمد غلامرضا علیزاده؟

در دوران دانشجویی در مقطع کارشناسی به عنوان استادیار دانشگاه کلاس های حل تمرین ریاضی داشتم و در دروس محاسبات عددی و معادلات دیفرانسیل و آمار و احتمال و ریاضی مهندسی کلاس حل تمرین با من بود. جسته و گریخته کلاس های خصوصی هم داشتم.

اولین جرقه شروع کار از چه زمانی به ذهن تان آمد؟

در کلاس های حل تمرین دانشگاه متوجه شدم عاشق تدریس هستم و برای این کار ساخته شدم. تدریس به من آرامش می داد و احساس می کردم این حرفه را دوست دارم و باید ادامه بدهم و ادامه دادم.

اولین کسب و کار حرفه ای غلامرضا علیزاده

بعد از دوران سربازی مدتی به واسطه یکی از بستگان در پروژه های فیبرنوری به عنوان معاون اجرایی مشغول به کار شدم. فیبرنوری سنندج به کامیاران، زرند به راور و چابهار به جکیگور را من انجام دادم و بسیار هم موفقیت آمیز بود با این که از لحاظ مالی خیلی خوب بود ولی با روحیات من ناسازگار بود و روحیه من را ارضا نمی کرد.

در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو شدید؟

چالش همواره وجود دارد. اولین چالش در عرصه تدریس عدم اعتماد به نفس و ترس از آینده است. در حرفه تدریس آن هم در سنین پایین مهمترین چالش اختالف سنی کم با شاگردان است که کنترل کلاس را مشکل می کند.

چالش دیگر تعداد کمی از همکاران هستند که وجود یک رقیب جوان و پرشور را تحمل نمی کنند و به عناوین مختلف سد راه می شوند ولی زمانی که به خود ایمان داشته باشی و توکلت به خدا باشد قطعاً موفقیت را به همراه دارد.

تأثیر خانواده و اطرافیان در مسیر موفقیت غلامرضا علیزاده؟ آیا آن ها با شما مخالفت می کردند؟

خانواده دوست داشتند پزشکی بخوانم چون دانش آموز زرنگی بودم خیلی تالش کردند رشته تجربی را دنبال کنم و با تدریس چندان موافق نبودند اما هیچ گاه دخالت نکردند و همواره در انتخاب آزاد بودیم.

هم در انتخاب شغل و حرفه و هم در انتخاب همسر.

از او دلیل موفقیتش را پرسیدیم. چه کسی بیشترین نقش را در موفقیتتان داشته؟

نمی توانم از همسرم به سادگی عبور کنم. تنها تکیه گاه و پشتیبان من بودند. خیلی سختی ها را تحمل کردند. در ابتدا خیلی سخت بود. الآن شناخته شده هستیم و ما را می شناسند اما در ابتدا خیلی با چالش مواجه بودیم. باید خود را به عنوان یک مدرس ریاضی موفق نشان می دادم. خیلی از شب ها با کتاب خوابیدم. در تمام این روزها و شب ها فقط و فقط همسرم مشوق و تکیه گاهم بود که خیلی ازش ممنونم.

نحوه آشنایی با همسر خود را بیان کنید.

غلامرضا علیزاده میگوید: آشنایی با همسر جالب بود. با خواهرهایش در خیابان قدم می زدند و من هم با دوستم که خدا رحمتش کند فوت کرده اند داشتیم قدم می زدیم. دیدم و در یک نگاه عاشق شدم. با هزار بدبختی و مکافات شماره تلفن و آدرس منزلشان را پیدا کردم و آشنایی آغاز شد. مدتی با هم دوست بودیم و بعد از چند ماه مراسم معارفه با خانواده اش و سپس بزرگترها داستان را رسمی کردند.

آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید واهمه ای
داشته باشید؟

هیچ گاه از سختی نترسیدم. بالا و پایین در هر حرفه و شغلی وجود دارد. وقتی به توانایی خودت ایمان داری و حضور خداوند را در ثانیه ثانیه زندگی ات احساس می کنید دوباره بلند می شوی و به سمت موفقیت قدم بر می داری.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی دکتر حمیدرضا فتحی بیرانوند | قائم مقام مدیر عامل بانک رفاه

یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی خود را بیان کنید.

فوت مادر بدترین ضربه به زندگی ام بود. یک تصادف ناگهانی و 13 اردیبهشت روز شوم زندگی ما شد. مادر پر کشید و خاک یتیمی بر زندگی ما پاشید. روزهای بسیار سختی بود. هنوز کمبود وجودش را احساس می کنم. خیلی سخت بود…

سوابق و افتخارات شغلی غلامرضا علیزاده؟

از روزی که تدریس را شروع کردم همواره سعی کردم جزو بهترینها باشم و به گفته شاگردان و دوستان و همکارانم و گرفتن لوح های تقدیر بسیار و دیپلمهای افتخار بیشمار موفق بودم. در بهترین دبیرستانهای شهسوار و رامسر تدریس کرده ام. سال 89 مدرس نمونه کنکور ریاضی استان شدم در سال 92 طرح درس ریاضی (2) و در سال 94 طرح درس حسابان بنده به عنوان طرح درس برگزیده استانی انتخاب شدند.

تاکنون با کدام برندهای آموزشی همکاری داشته اید؟

با آموزشگاه های معتبری همکاری داشتم. ابتدا با زبده گان دانش چند سالی کار کردم و سپس در گزینه دو و قلم چی شروع به کار کردم که تا به امروز نیز ادامه داشته است. در هر دو مؤسسه مشغول به تدریس هستم و در کنار تدریس، طراح سوال ریاضی این دو مؤسسه آموزشی برتر نیز میباشم.

پیشنهاد غلامرضا علیزاده برای کسانی که می خواهند شغلی را شروع کنند

ابتدا باید به علاقه و داشته های خودشان رجوع کنند و بعد از انتخاب حرفه، فقط تلاش و تلاش.

آیا حرفه ای که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه میکنید؟

در این حرفه باید عاشق بود. تدریس عشق است و بس. باید توجه داشته باشید اگر میخواهید حرفه ای تدریس کنید و ماندگار شوید باید به روز باشید و مطالعه فراوانی داشته باشید. همزمان با تدریس باید تشنه تحصیل و یادگیری نیز بود.

 دوستان نزدیک و صمیمی شما چه کسانی هستند؟

دکتر برزگر دوست نازنین من هستند. باید از استاد زمان زاده عزیز و استاد صفایی پور مهربان نیز نام ببرم که خیلی دوستشان دارم.

خود را چگونه فردی میبینید؟ ویژگی های شما چیست؟

عاشق خانواده – پرتلاش – منضبط در کارها – کتاب خوان و مطالعه فراوان – نقطه ضعف قطعاً فراوان دارم و این که در لحظه عصبانی میشوم و البته خیلی زود فروکش میکند.

سبک زندگی شما به چه صورت است؟

تدریس روزانه دروس ریاضی در سطح دبیرستان – کنکور و دانشگاه – نوشتن جزوات آموزشی و طرح سوالات تستی برای آزمونهای مختلف . و بغیر از تدریس از رانندگی و در کنار خانواده بودن لذت میبرم.

تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقمند هستید؟

بزرگترین تفریح من تدریس است. در کنار آن به فوتبال و شنا علاقمندم – در دوران دبیرستان و دانشگاه فوتبال را حرفه ای دنبال میکردم.

بزرگترین هدفتان در زندگی چیست؟ چه چیزی میخواهید بدست بیاورید؟ آیا احساس خوشبختی میکنید؟

به کارم با عشق ادامه بدهم – خیلی خوشحالم که از سراسر ایران به صورت آنلاین شاگرد دارم. بسیاری از شاگردانم از شهرهای شیراز، تبریز، زاهدان و…. هستند.

دخترم الینا به جایگاهی شایسته دست پیدا کند که امیدوارم اینگونه باشد. وقتی به بیست سال تدریس نگاه میکنم که سالانه دخترها و پسرهای زیادی به واسطه آموزش من و تلاش خودشان در بهترین دانشگاه های کشور و در رشته های پزشکی و مهندسی و حقوق قبول میشوند به خود میبالم و افتخار میکنم.

خوشبختی مگر چیست؟ همین که همسر خوبی داری و یک دختر مهربان و درس خوان در خانه داری و یک حرفه خوب که عاشقش هستی و درآمد نسبتاً خوب و در کنار آن خونه و ماشین و از لحاظ مالی هم تأمین باشی و از همه مهمتر بدن سالم دارید همه اینها میتواند مفهوم خوشبختی باشد. اما به اعتقاد من خوشبختی نسبی است و هیچگاه نمی توان قاطعانه از خوشبختی نام برد.

کتاب ها یا فیلم های تأثیرگذار در زندگی غلامرضا علیزاده که به خوانندگان پیشنهاد میدهید چیست؟

میتوانم ادعا کنم کتاب خوان حرفه ای هستم. کتاب های تاریخی را بسیار دوست دارم و عاشق شعر هستم، شعرهای شاملو و لورکا بینظیر هستند. کتابهای قلعه حیوانات و کیمیاگر را نیز خیلی دوست دارم و فیلم پاپیون و رهایی از شائوشنگ فیلم های مورد علاقه من هستند. نمی توانم از موسیقی ریچارد کلایدرمن و اریک کلاپتون به راحتی عبور کنم، موسیقی تغذیه روح است.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی پوریا پوتک یوتیوبر و خواننده رپ

پرورش دادن رتبه های برتر کنکور چه حسی دارد؟

غرور! نمی دانید چه حس قشنگی است وقتی رتبه 51 کنکور تجربی و 75 کنکور ریاضی و 93 کنکور انسانی و بسیاری از رتبه های سه رقمی در کلاس شما بودن و از شما آموختند.

وقتی دانش آموزی پیام میده و میگه ریاضی را 85 درصد زدم چه ذوقی دارد. باید معلم باشید تا حس منو درک کنید. خیلی تلاش کردم تا به این جایگاه رسیدم و همواره به شاگردانم در کلاس گفته ام: هیچ موفقیتی تصادفی نیست. هنوز هم بعد از 20 سال تدریس تا چند سوال ریاضی دشوار حل نکنم و یا تعدادی تست های ریاضی طرح نکنم نمی خوابم. ریاضی در جای جای زندگی من نقش پررنگی دارد.

از جزوات آموزشی شما و نحوه تدریس تان در کلاس بسیار تعریف شنیده ایم در این باره
توضیح بفرمائید.

این نظر لطف شماست. سال ها قبل با خودم عهد کردم ریاضی را آسان بیاموزم. باور کنید دانش آموزانی داشتم که در کمتر از یک سال از نمره 5 به بالای 17 رسیده اند. دانش آموزانی که در سال اول کنکور ریاضی را منفی یا صفر و در خوشبینانه ترین حالت کمتر از ده درصد زده بودند و در سال دوم توانستند ریاضی را بین 60 تا 80 درصد بزنند و رشته های بسیار خوبی قبول شدند.
یک مدرس خوب باید بداند که سطح علمی دانش آموز چگونه است و از کدام پلن استفاده کند. باید بتواند یک مسئله را به چندین روش حل و آموزش دهد. اگر سطح علمی یک کلاس بالاست چگونه تدریس کند و اگر سطح یادگیری دانش آموزان یک کلاس پائین است از روش دیگری استفاده کند.

چگونه است که دانش آموزان در کلاس شما احساس خستگی نمیکنند و با لبخند رضایت از کلاس خارج میشوند؟

یک معلم باید روانشناس خوبی نیز باشد. باید بداند چه هنگام تدریس کند چه هنگام آزمون بگیرد و چه هنگام تعطیل کند. دانش آموز زمانی در کلاس احساس خستگی نمی کند که مسائل را به ساده ترین صورت یاد بگیرد و بفهمد. باور کنید 90 درصد شاگردانم بعد از مدت زمان کوتاه عاشق ریاضی میشوند و خودشان پیام میدهند که برایمان سوال بفرستید تا حل کنیم.
تاکنون شنیده اید که خود دانش آموزان تاریخ امتحان را تعیین کنند و با رغبت مشغول به حل مسائل شوند؟
روش های تستی با روش کتاب متفاوت است. باید در کمتر از 2 دقیقه سوال حل شود پس نیاز به راه حل های کوتاه و تکنیکی دارد که در کتاب درس موجود نیست و دانش آموزان این تکنبک ها را در کلاس های کنکوری من می آموزند و با خیال راحت به نبرد غول کنکور میروند.

بهترین لحظات زندگی شما چه در عرصه شغلی و یا خانوادگی چه هنگام بوده است؟

در عرصه شغلی رضایت دانش آموزان و خانواده هایشان از نحوه تدریس. در زندگی شخصی 28 آذر 84 برایم روز دیگری بود. تولد فرزند بسیار زیباست. عاشقانه دخترم را دوست دارم و برای خوشبختیاش تلاش میکنم.
از همسرم و دخترم بسیار ممنونم که در این سال ها کنارم بودند و برایم زندگی را معنا کردند.

2 توصیه به مخاطبان سایت ایران بیوگرافی

توصیه خاصی ندارم. پشتکار و توکل، این دو واژه مکمل یکدیگر برای موفقیت هستند.

راه های ارتباطی

  • آیدی اینستاگرام: alizadeh_math
  • شماره واتساپ: 09113924840

پیام سایت ایران بیوگرافی به مخاطبان: امیدواریم با خواندن داستان زندگی یک ایرانی موفق که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟