بیوگرافی محمدامین دوستی بازیگر سینما و تلویزیون

شرح مختصر
محمدامین دوستی
متولد : 16 شهریور 1382 (7 سپتامبر 2003)
نام همسر : -
محل تولد : تهران - اصالتاً آذربایجان
محل سکونت : تهران
وضعیت تأهل : مجرد
شغل پدر : کارمند دانشگاه الزهرا (س)
شغل مادر : خانه دار
تعداد فرزندان خانه پدری : 2 فرزند - یک خواهر
تحصیلات :کارشناسی مدیریت مالی
شغل : بازیگر سینما و تلویزیون

شاید هر سری انتخاب یک چهره مشهور ایرانى براى ما یکى از دشوار ترین کارها باشد اما مفتخریم تا اعلام کنیم که جناب آقای محمدامین دوستی عزیز برای الگو گرفتن، یکی از انتخاب های ما خواهد بود.

محمدامین دوستی یکی از چهره هایی است که با خواندن زندگینامه وی تحت تاثیر قرار خواهید گرفت و چه بسا که می تواند یک الگوی مناسب برای جوانان و نوجوانان جهت ورود به عرصه بازیگری باشد. بی شک او آینده بسیار روشنی خواهد داشت.

محمدامین دوستی از بچگی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در تیم هایم مختلف لیگ برتر مقام های زیادی کسب کرده بود. او در ۱۷ سالگی که اوایل دوران دبیرستان خود را می گذراند در گروه تاتری که در مدرسه تشکیل بود حضور فعال داشت.

او کم کم علاقه مند به سینما شد که در همان سال ها بود که توانست در اولین تست سریال خود برگزیده شود و استارت کار خود را در سریال سرگیجه با کارگردانی آقای بهرنگ توفیقی بزند و همین موضوع باعث شد پا به عرصه سینما بگذارد. در اواخر مدرسه که محمدامین یکی از شاگردان ممتاز بود، تمامی معلم ها او را از نظر علمی و هنری نسبت به دیگر همکلاسی هایش بالاتر می دیدند.

کودکی محمدامین دوستی

فهرست مطالب نمایش

مصاحبه با محمدامین دوستی بازیگر سینما و تلویزیون

1- وضعیت مالی خانواده محمدامین دوستی

وضعیت مالی خانواده محمدامین در حد متوسط قرار داشت. او در اواخر دبیرستان هزینه هایش را خودش تامین می‌ کرد! همچنین پدرش برای اینکه او احساس ضعف نکند همه جانبه حمایتش می کرد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی ناتالی پورتمن بازیگر هالیوود + تصاویر جدید

2- اولین تجربه کسب درآمد شما در چه زمانی و از چه طریقی بوده است؟

روزی که گواهینامه ام صادر شد برای پول تو جیبی با ماشین کار می‌ کردم تا از این راه کسب درآمد کنم! همین درآمد را هم خرج سینما می کردم تا به عقیده خودم شاید بتوانم زودتر معروف شوم ولی متاسفانه دیدگاه نادرست و پوچی بود که در ذهن داشتم!

3- اولین جرقه شروع کار از چه زمانی به ذهن تان آمد؟

یک روز داشتم یک سریال تلویزیونی میدیدم که پسر بچه ای حدود 17 ساله، که همسن و سال من بود با کارگری در مغازه داشت هزینه خود و خانواده اش را تامین می‌ کرد. همان موقع با خودم فکر کردم، از الان باید شروع کنم و درآمدزایی را یاد بگیرم تا در زندگی اجتماعی به مشکل بر نخورم.

محمدامین دوستی بازیگر

4- اولین کسب و کار حرفه ای محمدامین دوستی چه بوده است؟

همان بازیگری بود! با شرکت ایران نوین قراردادی را بستم که به عنوان بازیگر در پروژه هایشان حضور داشته باشم و جلوی دوربین بروم.

5- در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو شده اید؟

به عقیده خودم، هنوز من موفقیتی را کسب نکرده ام! بنظرم اگر فردی موفق هم شد نباید به خود بگوید که موفق شده ام و دیگر هیچ کاری نیازی نیست انجام دهم. من احساس می کنم در هر راهی موفق شوم باید موفقیت های بیشتری کسب کنم تا در زندگی به جاهای خوبی برسم.

6- تأثیر خانواده در مسیر موفقیت محمدامین دوستی چه بوده است؟ آیا با شما مخالفتی می کردند؟

خانواده ام اعتقاد داشتند که به فکر درس و مشقم باشم و فقط و فقط درس بخوانم ولی من اولین فکرم بازیگری بود. می خواستم به خاطر علاقه بسیار زیادی که به بازیگری داشتم رشته دانشگاهی ام را عوض کنم اما خانواده با نظر من بشدت مخالفت بودند و می گفتند باید قید بازیگری را بزنی و به فکر درست باشی!

7- دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی هستید؟ چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت تان داشته است؟

تنها شخصی که به من در این راه امید می داد پدرم بود. میگفت تو راه بازیگری را ادامه بده و این بدان اول خدا هوایت را دارد و بعد حمایت من داری! این تنها دلخوشیم بود که پدرم حمایتم می کرد!

8- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

دلیل موفقیت محمدامین دوستی، اول ارتباط با خدا و دوم پدر و مادرمش است. او می گوید: البته مدیون یک شخص تاثیرگذار دیگر هم هستم که مطمئنا همه می شناسید و یکی از بازیگران معروف سینما ایران می باشند. ایشان باعث شدند مسیر زندگیم را تغییر دهم و بازیگری را ادامه دهم.

ارتباط با این مرد بی نظیر باعث شد علاقه ام به بازیگری بیشتر شود و قطعا به هر مرحله ای از موفقیت در زندگی ام برسم مدیون جناب آقای علی کاظمی، بازیگر سینما و تلویزیون خواهم بود. ارتباط داشتن با این مرد باعث شد که من مسیر زندگیم را پیدا کنم و دیوانه وار ادامه دهم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی یونس مرادی پور مدل جذاب ایرانی

9- متاهل هستید یا مجرد؟

همسری ندارم و مجرد هستم. شاید این حرفم خنده دار باشد ولی اطرافیانم می‌ دانند همسرم پدر و مادرم هستند و تا عمر دارم باید از آن ها مراقبت کنم. بهشت زیر پای پدر و مادرم است.

10- آیا شده در طول مسیر موفقیت تان، از اینکه موفق نشوید و شکست بخورید، واهمه ای داشته باشید؟

تنها واهمه ای که داشتم این بود که بازیگر نشوم چون علاقه زیادی به بازیگری داشتم. دست پدرم را می بوسم که از همه لحاظ تا اینجا مرا حمایت کرده است.

11- یک داستان کوتاه از یک برهه سخت زندگی خود و نحوه عبور از آن بحران را بیان کنید

تا کنون سختی های زیادی کشیده ام. برای من خیلی سخت است که ناراحتی پدر و مادرم را ببینم! با دیدن ناراحتی خانواده ام انگار کل دنیا بر روی سرم خراب می شود. مثلا دوست نداشتم بابت پول تو جیبی به پدرم زنگ بزنم و بگویم پدر من ازت پول می خواهم که خدایی نکرده اگر نداشته باشد، شرمنده شود.

در مواقعی پیش آمده بود که پول نداشتم و ترجیح می دادم راه مدرسه و دانشگاهم را در سرما و گرما پیاده بروم اما پدر و مادرم ذره ای بابت بی پولی ناراحت شوند. سخت ترین مرحله زندگیم همین بوده است.

12- آیا تاکنون در همایش، کنفرانس یا دوره ای ملی و بین المللی شرکت کرده یا سخنرانی کرده اید؟

تنها سخنرانی من برمی گردد به دوران دبستانم که علاقه زیادی به شورای دانش آموزی داشتم. یک بار جلوی تمامی رؤسای آموزش و پرورش سخنرانی کردم و اعتماد به نفس بالایی بهم منتقل شد که از پس این کار بر آمدم.

محمدامین دوستی و رضا صادقی

13- سوابق و افتخارات شغلی و اجرایی شما چیست؟

محمدامین دوستی در سریال های:

  • سریال سرگیجه
  • سریال مادرخوانده
  • سریال شهباز
  • سریال مارماهی
  • سریال محرمانه

و در چندین فیلم کوتاه بازی کرده است. همچنین بنابه گفته خودش، در تیزرهای تبلیغاتی مختلفی شرکت داشته و رزومه خوبی در کارنامه هنری خود دارد.

14- تاکنون با کدام برندها همکاری داشته اید؟ یک تجربه خوب یا بد آموزنده از این همکاری ها را بیان کنید

در سن ۱۸ سالگی برای خرید کت و شلوار به یکی از نمایندگی های ال سی من برای خرید مراجعه کردم و برای پرو کردن کت شلواری پوشیدم که باعث شد با چندین عکس و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی یکی از مدل‌ های کت شلوار ال سی من شوم.

محمدامین دوستی مدلینگ

15- برای کسانی که می خواهند شغلی را شروع کنند، چه پیشنهادی دارید؟

پیشنهادی که من دارم شاید خلاف دیدگاه برخی دوستان باشد. به عقیده من هر کسی در هر شغلی یک استعداد درونی دارد که باید خودش آن شغل را در کفه ترازو بسنجد تا بداند به آن شغل علاقه دارد یا خیر!

16- آیا بیزینسی که به آن مشغول هستید را برای جوانان توصیه می کنید یا خیر؟

به نظرم بازیگری هنری است که در درون هر شخصی نهفته است، زیرا باید استعداد درونی شخص شکوفا شود که در این حرفه موفق و سربلند بیرون آید. تنها پیشنهادی که به عزیزانم دارم این است که اگر واقعا علاقه ای به این حرفه دارند بدانند که سینما حتما و حتما به آن ها نیاز دارد چرا که باعث می‌ شود این استعداد ها سوخته نشوند و همیشه این استعداد ها شکوفا باشند.

17- دوستان بیزینسی شما چه کسانی هستند؟

دوستان زیاد دارم که اکثرا بازیگر،کارگردان، بلاگر، فوتبالیست و … هستند.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی گلشیفته فراهانی بازیگر ایرانی هالیوود + عکس ها

18- محمدامین دوستی خود را چگونه فردی می بیند؟

اگر بخواهم خودم را در ۵ کلمه توصیف کنم آدمی مسئولیت پذیر، اجتماعی، امانت دار و به قول اطرافیانم با معرفت (که شاید اغراق آمیز باشد) و فردی که اصلا به خود متکبر نیست! یعنی از خود هیچ اغراقی نمی کنم. سبک زندگی که دارم دارای مسیری صاف و طولانی و همچنین گاهی اوقات دارای پیچ و خم زیادی است.

زندگینامه محمدامین دوستی

19- تفریحات محمدامین دوستی چیست؟ آیا به ورزش خاصی عالقه مند هستید؟

معاشرت با دوستانم در زمینه ورزش فوتبال و یا جمع شدن دوستان بازیگرم و رفتن به سینما برای دیدن فیلم های دیگر دوستان بازیگرم، واقعا از همه چیز برایم لذت بخش تر است.

20- معتقدید که چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

مهم ترینش این است : هرچه در زندگی ضربه بخورم، نه تنها این ضربه منو زمین نزده بلکه باعث شده که از قبل هم استوار تر بمانم! هر چه تبر بزنن زخم نمی شود بلکه جوانه می زند.

شاید احساس کنم که نقط ضعفی ندارم یا شاید بهتر بگویم که دارم ولی هنوز خودم رو کشف نکرده  ام. در نقاط قوتم کاملا مطمئن هستم چرا که فقط به نقاط قوتم فکر می کنم، در واقع هر روز و هر ثانیه روی نقاط قوتم تمرکز دارم و آن ها را تقویت می کنم.

21- بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟ چه چیزی می خواهید به دست بیاورید؟ آیا احساس خوشبختی می کنید؟

موفقیت های پی در پی در زندگیم! فردی پخته باشم که به درد جامعه و مردم کشور عزیزم ایران بخورم. دوس دارم موفق باشم تا هر کمکی از دستم بر می‌ آید برای مردم انجام دهم.

دوست دارم زندگی پر از آرامش و نشاط داشته باشم … پر از مهر و محبت و فراوانی! تنها چیزی که باعث می شود احساس خوشبختی کنم پدر و مادرم هستند و احساس خوشبختی خانواده ام، حس خوشبختی را در من پرورش می دهد. پدر و مادرم شیرینی زندگی من هستند.

22- کتاب ها یا فیلم های تاثیر گذار در زندگی شما که به خوانندگان پیشنهاد می دهید، چیست؟

کتاب اهداف زندگی کتاب پیشنهادی من هست و اگر بخواهم فیلمی را پیشنهاد دهم فیلم یاغی است. چرا که زندگی دختری را نشان می‌دهد که واقعا هنرمند است ولی کسی نیست که دستش را در هنر هنگ درام بگیرید. تنها کسی که این شانس را به او می دهد، خواننده محبوب کشورمون رضا صادقی است.

23- به کدام شخصیت بازیگری ،خوانندگی علاقه دارید؟ چه شخص محبوبی را دوست دارید الگوی خود قرار دهید؟

من از شخصیت های بازیگری، مرحوم علی انصاریان را خیلی دوست داشتم و از خوانندگان هم، رضا صادقی عزیز یکی از دوستانم هستند که خودم عینا طرز زندگی عمو رضا را در زندگی اجتماعی مشاهده کرده ام.

بیوگرافی محمدامین دوستی

24- آیا خانواده شما مذهبی هستند؟ خودتان چطور؟

محمدامین دوستی بچه هیئتی بوده و عاشق نام امام حسین (ع) است. او در اینباره می گوید: دوست دارم یک بار هم که شده کربلا را از نزدیک ببینم و آرزویی است که تاکنون به آن نرسیده ام.

راه های ارتباطی با محمد امین دوستی

آیدی اینستاگرام: mohamadamindosti_official

آدرس ایمیل: mohamd.dosti2020@gmail.com

توییتر: mohamadamindos1

شماره مدیر برنامه ها: 09031611921

پیام سایت ایران بیوگرافی به مخاطبان: امیدواریم با خواندن یک داستان دیگر از یک ایرانی موفق که با وجود محدودیت ها و موانع فراوان، در ایران خودمان رشد کرده و به موفقیت رسیده اند، شما هم بتوانید تحولی بزرگ در زندگی خود و مردم ایجاد کنید. برای ثبت بیوگرافی شخصی و کسب و کاری در ویکی پدیا و گوگل با ما در ارتباط باشید.

رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟