بیوگرافی بیتا حسینی روانشناس و بنیانگذار کلینیک آوینه

بیوگرافی بیتا حسینی روانشناس و بنیانگذار کلینیک آوینه
شرح مختصر
بیتا حسینی
Iranian Psychologist
متولد : 9 فروردین 1354
محل تولد : تهران (ساکن تهران)
وضعیت تأهل : متأهل
نام همسر : دکتر کریم آهنی پور - روانشناس ارشد بالینی
تعداد فرزندان خود : 3 فرزند
تعداد فرزندان خانه پدری: 2 فرزند (1خواهر به غیر از خود دارد)
شغل : روانشناس، متخصص روانکاری و زوج درمانی
تحصیلات : کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی - کارشناسی ارشد در رشته مشاوره خانواده - دکترای تخصصی مشاوره و روان شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران

گزینش بانوی موفق ایرانی برای تیم ایران بیوگرافی، همواره چالشی دشوار بوده است، اما با افتخار، بیتا حسینی را به عنوان الگویی درخشان معرفی می‌نماییم. حسینی مشهور به بانوی عشق، سال‌ها سابقه تحقیق و تدریس در حوزه روانشناسی در دانشگاه‌های مختلف، از جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد البرز را دارد و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به تربیت دانشجو پرداخته است.

دکتر حسینی مؤسس کلینیک تخصصی آوینه، عضو رسمی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران می باشد و نشان علمی ایشان از این بابت مورد تأیید می باشد. ایشان با تأسیس مجموعه آوینه باعث شده اند تا افراد بتوانند معنای واقعی زندگی را درک کنند و به نوعی از یک تونل کاملاً تاریک به روشنایی راه پیدا کنند و نور را با چشمان خود ببینند و به درجه خودآگاهی برسند و در نهایت معنای واقعی عشق را بفهمند.

بیتا حسینی کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه دکتر حسینی روانکاو و نویسنده

بیتا در 9مین روز فروردین ماه سال 1354 در تهران به دنیا آمد. او به عنوان نویسنده ای نامدار و پرآوازه، با قلم و ادبیات بی مثال خود تأثیر بسزایی در روابط زوجین و ارتباطات مردان و زنان داشته اند و با مشاوره ها و آموزش های خود در شبکه های اجتماعی، فرهنگ صحیح و سالمی را در کشور رواج داده اند.

دکتر بیتا حسینی نویسنده ای خبره و مسلط به نظریه های روان درمانی به روز دنیا هستند و از طریق تألیف و ترجمه بیش از 20 جلد کتاب، سهم ارزنده ای در خدمت به فرهنگ علمی این سرزمین داشته اند.

دکتر علیرضا آزمندیان ایشان را از شخصیت های ارزشمند و سرمایه های ملی کشور می دانند.

این بانوی فرهیخته از طریق همایش های آنلاین و حضوری به ارائه اطلاعات علمی و عملی در زمینه روابط عاطفی همت گمارده اند و سخت کوشانه و هدفمند در مسیر آگاهی افزایی جمعی زنان و مردان این سرزمین عشق پاشی کرده اند.

دوره های رایگان دکتر بیتا حسینی
عکس خانوادگی بیتا حسینی

کتاب به جشن رسیده ها، آخرین نوشته تصدیقی از ایشان و همسرشان دکتر کریم آهنی پور، اثری تحول آفرین و تکان دهنده در راستای درک مفهوم خوشبختی پایدار می باشد که هم اکنون مورد استقبال فراوان در سراسر ایران قرار گرفته است.

دکتر حسینی در اینباره توضیح می دهد: من بیتا حسینی تجربه دردهای زنان و مردان سرزمینم را در اتاق مشاوره ام داشته ام و خیلی چیزها از آنها یاد گرفته ام. اگر بخواهم یک پیغام ساده برای همه هم ریشه های خودم بگویم، تعریف خوشبختی آنهاست!

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مهدی بیزیکسر بهترین استریمر بازی‌ + ویدئوها

اکثر آدم های دنیا فکر می کنند که خوشبختی یک اتفاق بیرونی است، اگر ازدواج کنم، اگر موفق شوم، اگر فرزنددار شوم، اگر مشهور و ثروتمند شوم و… خوشبختی هم می آید؛ در حالی که این فقط یک سراب می باشد. آدم هایی که باهوش تر از بقیه هستند، علم خوشبختی درونی را یاد می گیرند.

تاکنون در مورد خوشبختی درونی چیزی به گوشتان رسیده است؟ خوشبختی درونی یعنی حال درونمان به قدری خوب باشد که بتواند آرزوهای بیرونی را خود به خود حل کند.

سایت دکتر بیتا حسینی
مشاوره دکتر بیتا حسینی

تجربه بالینی 20 ساله من نشان می دهد که اگر 3 مهارت را به خوبی یاد بگیرید، خوشبختی درونی در درونمان بیدار می شود و آنوقت زندگی، آرزوهایمان را خودش به ما تقدیم می کند. این 3 مهارت عبارتند از:

 • نورآگاهی

به نظر من فاصله ای که هر کدام از ما با خداوند داریم، فاصله ای است که با منِ بزرگ خودمان داریم! یعنی هر چقدر بتوانیم از کینه، خشم، خودخواهی رها شویم، بیشتر شبیه خدا می شویم و این یک لایف استایل و سبک زندگی می باشد؛ من زندگی می کنم برای اینکه بتوانم خودم را تصفیه کنم.

 • خود آگاهی

خودآگاهی یعنی چراغ قوه انداختن به کسی که هستم! خیلی از آدم ها یک عمر زندگی می کنند و همیشه هم دیگران را مقصر می دانند و می گویند پدر و مادرم بد بودند که من اینگونه شدم یا اینکه همسرم، جامعه و فرهنگم!

خودآگاهی می گوید: یک عمری در هوای دیگران بودی و حالا بیا یک سال برو تو حال و هوای خودت!

یعنی یک نگاه به خودت بینداز و ببین تو واقعاً کی هستی؟ علم روانشناسی، 10 نکته ضعف اصلی تو را می تواند به تصویر بکشد. اگر تو نکته ضعف هایت را عین اسم و فامیلت حفظ کرده باشی، می توانی با همسر و فرزندت تمرین کنی و نکته ضعف هایت را کمرنگ تر کنی!

شما باید نقطه ضعف های خودتان را شناسایی کنید؛ مثلاً بدانید که بلد نیستید ابراز احساسات کنید، شاید یک الهی قربانت بروم ساده را هم قشنگ بلد نباشید و حتی احتمال دارد نتوانید از حق خودتان دفاع کنید و بگویید که من دلگریم!

وقتی این موارد را راجع به خودت کشف کردی و خودآگاه شدی، حالا با همسر، فرزند، رئیس، کارمند و همه دنیا تمرین می کنی که نکته ضعف خودت را اصلاح کنی؛ بله با همه تمرین می کنی که خودآگاه بمانی! به جای اینکه بگویی که شما چرا اینجوری هستید، از شرایط موجود استفاده می کنید تاخودتان را  رشد دهید!

همان چیزی که شکسپیر گفته است: اگر چیزی را می خواهی تجربه کنی، با شدن تجربه کن! (یعنی عملگرا باش)

همسر اول دکتر بیتا حسینی
Bita Hosseini
 • عشق آگاهی

سومین مهارتی که خوشبختی می دهد، عشق آگاهی می باشد! از اصطلاح عشق آگاهی چیزی شنیده اید؟ اکثر آدم های دنیا، آدم های میان مایه می خواهند نفر مقابل عاطفی شان را عوض کنند و آن را کنترل نمایند. روابط شکست می خورد وقتی ما بخواهیم از نفر مقابل، بهترینش را بسازیم. زمانی روابط به اوج می رسد که وقتی در کنار آن فرد از خودمان یک موجود محترم، خلق می کنیم.

عشق آگاهی یعنی توانایی مهربان ماندن با وجودی که او کامل نیست. این مهربان ماندن، مهارت است! مهارت می خواهد که با چشمهایت، حرکت لب و کلامه هایت آن کس را دوست داری!

اگر به دنبال یک زندگی اصیل و شادمانی پایدار می گردید، نورآگاهی، خودآگاهی و عشق آگاهی را یاد بگیرید. زیرا وقتی از درون خوشبخت شوید، دنیای بیرون در مقابل شما سر تسلیم فرود می آورد.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی عرفان علیرضایی کمدین و واینر اینستاگرامی

چگونگی ورود دکتر بیتا حسینی به حوزه روانشناسی از زبان خودش

من برای رسیدن به تکامل در این دنیا، مراحل زیادی را طی کرده ام و برای بدست آوردن آگاهی نسبی فعلیم، بهای زیادی پرداخته ام. بایستی بدانید که تولد واقعی من زمانی رخ داد که جلوی آینه ایستادم! به همین خاطر اسم جایی که الان در آن عشق پاشی می کنم را مجموعه خدمات روانشناسی «آوینه» انتخاب کرده ام.

من با وجودم درک کرده ام که هیچ کسی نمی تواند آرزوهایم را برآورده کند و زندگی سختی های زیادی دارد اما پر از مهربانی است؛ از این رو مجبور شدم با تمام ترس ها و شک هایی که در ذهنم داشتم سراغ آینه بروم.

وقتی روبروی آینه ایستادم خیلی ترسیدم زیرا علت همه دردها، رنج ها، تحقیر شدن ها، ترس ها، شکست ها و… که داشتم، تنها باعث و بانی شان خودم بودم، نه کس دیگر! این را می دانستم که آینه هیچوقت دروغ نمی گوید و واقعیت ها را نشان می دهد. بنابراین تصمیم گرفتم این واقعیت را پذیرا باشم و بلند شوم و تکانی به خود بدهم.

بلند شدم و دستمالی پر از امید و توکل به خدا در دستانم گرفتم و شروع به پاک کردن آینه نمودم. با اینکه نمی توانستم و برایم سخت بود تمیز کردنش اما سعی ام را می کردم، هنوزم هم کاملاً تمیز نشده و نیاز به پاکسازی کامل دارد ولی با این حال باز هم خداراشکر به قدری تمیز شده که می توان تصویر خود را در آن دید.

زمانی که من بیتا حسینی خودم را در آینه دیدم، فهمیدم که من، دیروز خیلی از آدم ها و فردای شخص دیگری هستم! هر کدام از ما آدم ها یک آینه هستیم… آینه هایی که رفتارمان و کارهایی که انجام می دهیم را نشان می دهد که چقدر می ارزند.

دوره عشق آگاهی بیتا حسینی
طرحواره درمانی دکتر بیتا حسینی

اگر با مثال بخواهم بیان کنم، باید بگویم که اگر آدم ها به من احترام نمی گذارند، خودم شخصی قابل احترامی نیستم، چون آنها فقط یک آینه ای در مقابل مان هستند. وقتی این موضوع را متوجه شدم، خیلی تعجب کردم زیرا به این درک رسیدم که زندگی شخصی من نیز یک آینه بوده است، یک آوینه ای بزرگ که کاری جز انعکاس ندارد!

آنجا به این قضیه پی بردم که اگر آرزویی داری و به آن نمی رسی، چون برای خودت کسی نشده ای که زندگی بتواند تو را به آرزوهایت برساند. آینه به من یاد داد که همه آدم ها، خاطره ها و حتی ابرهای موجود در آسمان همه گذر می کنند و چیزی در این دنیا ماندگار نیست. من هم نیز نباید منِ بزرگ خودم را در دل آدم ها و قصه ها جا بگذارم.

کار به جایی رسید که ایستادم و به خود گفتم نه پولی می خواهم، نه عشقی، نه زیبایی و نه چیز دیگر… فقط می خواهم واقعیت را دانسته و تا عمر دارم آدم باشم!

به این خاطر که علمش را از قبل داشتم، تصمیم گرفتم رفته رفته انجمن ها و گروه ها و نشست های درمانی برگزار کنم. من فوق لیسانس و دکترای مشاوره از دانشگاه علامه طباطبائی را گرفتم و بعد با کم خوابیدن ها و بی خوابی کشیدن ها، با شوق و ذوق و همکاری دوستان پر محبیت، حدود 20 جلد کتاب نوشتم تا از این طریق بتوانم به زنان و مردان سرزمینم، آوینه را نشان بدهم.

خدا را شاکرم که لطف بزرگی در مسیر موفقیتم برایم کرد و من از این انتخابم احساس خرسندی می کنم.

من در این سال ها متوجه شده ام که هیچ مشاوره، روانشناس و روانکاری نمی تواند تمام مشکلات و مسائل افراد را به تنهایی پوشش بدهد، به همین دلیل به لطف خداوند متعال دوره های تربیت درمانگر برگزار کردم و هر دانشجویی الان برای خودش، یک استاد تمام شده است.

در کنار آن ما یک مجموعه خدمات روانشناسی آوینه بنیانگذاری کرده ایم. در مجموعه خدمات روانشناسی آوینه که در آن یک تیم متخصص به عنوان یک خانواده منسجم در کنار همدیگر تلاش می کنند، ما برای انواع مسائل، کارشناس خاص خودش را داریم مثل: اعتیاد، وسواس، اضطراب، افسردگی، مشاوره پیش از ازدواج، پس از ازدواج، مشاوره قبل از طلاق، مشاوره کودک و نوجوان و… در این مجموعه صمیمی تلاش می کنیم تا دردهای انسان ها را کم کنیم.

مصاحبه با بیتا حسینی | پاسخ به 7 سوال متداول

1- در مورد زندگی شخصی تان بگویید؟

من مادر سه فرزند هستم! مادر 3 فرزندی هستم که به عنوان امانت در دست دارم تا به آنها پرواز کردن را یاد بدهم و خودشان راه خود را انتخاب نمایند. عاشق همسری هستم که در کنار او تمرین می کنم تا نقاط ضعفم را کمرنگ تر کنم. مادری عاشق، پدری رمیده در دل خاک و تک خواهری دارم که همدم و درد آشنایم می باشد.

2- از علاقمندی هایتان برایمان بگویید؟

به ورزش، موسیقی، دکوراسیون و ادبیات علاقمندم و چنان در گوشه ای از زندگی ام ایستاده ام که هر روز صبح موقع از خواب بیدار شدن می گویم: پروردگارا کمکم کن امروز و هر روز به یاد داشته باشم که مسیر حرکت زندگیم از من حقیر به سمت شماست.

3- جلسات آنلاین دوره های شما چند روز در هفته برگزار می شوند؟ مدت زمان برگزاری هر جلسه چقدر است؟

هر هفته روزهای پنج شنبه ساعت 11 صبح بین 2 و نیم تا 3 ساعت می باشد.

4- مدت زمان دوره جامع خودآگاهی بیتا حسینی چقدر می باشد؟

7 ماه پس از شروع دوره زمان می برد. اسلایدها در پنل کاربری افراد شرکت کننده بعد از هر جلسه قرار می گیرد.

5- آیا با خانم دکتر حسینی می توان مشاوره داشت؟

خیر به دلیل مشغله کاری بسیار زیادی که ایشان دارند، نمی توانند در خدمتتان باشند. برای راهنمایی می توانید از پشتیبان های ایشان کمک بگیربد.

6- دوره های آموزشی دکتر بیتا حسینی کدامند؟

 1. دوره بیداری عشق
 2. حکم تا آزادی
 3. دلبستگی جهنمی
 4. دوره ارزشمندها
 5. دوره جامع خودآگاهی
 6. دوره دولت عشق
 7. دوره عزت نفس
 8. لایو متخصصین
 9. نوشداروی وابستگی
 10. همایش جذابیت درونی
 11. همایش دنیای بدون آسیب

7- کتاب های دکتر بیتا حسینی کدامند؟

 1. تیپ شناسی های شخصیت
 2. دنیای پس از آسیب
 3. به جشن رسیده ها
 4. زمینه زوج درمانی
 5. رمزگشایی
 6. زوج درمانی هیجان مدار
 7. مبانی شخصیت

راه های ارتباطی

 • اینستاگرام: drbitahosseini
 • پیج همسر (دکتر کریم آهنی پور): dr.karimahanipour
 • آدرس سایت ها: drbitahosseini.comaavineh.ir
 • کانال تلگرام: drbitahosseini
 • کانال یوتیوب: Dr Bita Hosseini
 • کانال آپارات: aparat.com/avineh90
 • ایمیل: info@drbitahosseini.com
 • آدرس دفتر: تهران، تجریش، میدان قدس، ابتدای دربند، پلاک ۱۳
 • آدرس کلینیک روانشناسی آوینه: زعفرانیه،خیابان اعجازی،خیابان علی حسینی ،کوچه خدامراد پلاک یازده – تحت سوپروایزری دکتر حسینی
 • شماره تماس ها: ۰۲۱۲۲۷۱۷۹۳۳ – ۰۲۱۲۲۷۲۳۲۷۴ – ۰۹۱۹۶۸۱۰۳۰۷
 • شماره پشتیبانی سایت و اپلیکیشن: 09927128427
رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟