بیوگرافی محمود تبریزیان گوینده و پادکستر

محمود تبریزیان گوینده
شرح مختصر
محمود تبریزیان
Podcaster
متولد : 1 دی 1382 (2003 ,December 22)
محل تولد : مشهد (اصالتا تبریزی)
تحصیلات : دانشجوی کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی
وضعیت تأهل : مجرد
شغل پدر : وکیل دادگستری
تعدان فرزندان خانه پدری : 4 فرزند (3 دختر و 1 پسر)
شغل : گوینده و پادکستر

شايد هر سری انتخاب یک فرد تاثیرگذار براى ما يكى از سخت ترين كارها باشد اما مفتخريم تا اعلام كنيم كه محمود تبریزیان یکی از محبوب ترین چهره های حال حاضر مشهد است که توجه بسیاری را در حوزه گویندگی و پادکست به خودش جلب کرده و به الگوی بسیاری از فعالان این حوزه تبدیل شده است.

محمود تبریزیان در 12 سالگی به علت شرایطی بدی که برایش پیش آمده بود، مجبور شد همراه با مادرش در یکی از محروم ترین مناطق پایین شهر مشهد خانه اجاره کند و مشغول زندگی شود. او یکی از چهره‌های فعال و موفق در حوزه گویندگی است و با تجربه فراز و فرود های فراوان می تواند الگوی مناسبی برای کسانی که به این حوزه علاقه مند هستند باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با او آشنا شویم.

فهرست مطالب نمایش

محمود تبریزیان کیست؟ ویکی پدیا
زندگی نامه Mahmood Tabrizian گوینده و پادکستر

محمود تبریزیان متولد 1 دی ماه 1382 در مشهد، دومین فرزند یک خانواده 6 نفره اصالتا تبریزی است. او تنها پسر خانواده بوده و جز خودش سه خواهر دیگر نیز دارد. دوران کودکی و نوجوانی محمود به دلیل زندگی در یک خانواده مستاجری و نداشتن مکان ثابت برای سکونت بسیار سخت و پرفراز و نشیب بوده است.

پدر محمود وکیل دادگستری و مادرش نیز خانه‌ دار است و هم‌ اکنون دانشجوی کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه آزاد مشهد است. محمود در مورد تعادل بین کار و تحصیلش می‌ گوید: با توجه به اینکه مشغول به تحصیل هستم، گاهی اوقات واحد کمتری در دانشگاه بر می دارم و وارد کار رستوران می‌ شوم. زیرا به هنر آشپزی علاقه زیادی دارم و عاشق آن هستم.

خانواده محمود در کودکی وضعیت مالی نسبتا مناسبی داشتند. او در این باره می گوید : من در رفاه بزرگ شده ام و به یاد دارم سفره‌ های ما همیشه پر از غذا بود و مهمانی‌ های پر جمعیتی برگزار می‌ کردیم. از مهمانان خود به بهترین شکل ممکن پذیرایی می‌ کردیم و هیچ‌ وقت از اینکه سفره مان خالی باشد، خجالت زده نمی شدیم.

خاطرات تلخ و شیرین دوران کودکی و نوجوانی

محمود تبریزیان از کودکی پسری ساکت، آرام و بسیار خجالتی بود. او همیشه جلوی بچه ها، ناظم، معلم و مدیر مدرسه اش سرش را پایین می‌ انداخت و کم حرف بود تا اینکه محیط و شرایط مدرسه او را از این انزوا بیرون آورد. برای مثال مسئولان مدرسه تصمیم گرفتند او را مبصر کلاس کنند و برقراری نظم و سکوت در کلاس باعث شد از یک فرد خجالتی به یک انسان اجتماعی تبدیل شود.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی آیسان اسلامی بلاگر معروف اینستاگرامی (ماشین، حواشی و ثروت)

محمود چندان به درس خواندن علاقه نداشت اما همیشه شب امتحان با مطالعه خوب می توانست نمرات خوبی در پایان ترم بگیرد. پدر و مادرش همیشه از تیزهوشی او متعجب بودند چراکه نمی توانستند باور کنند که پسرشان فقط شب امتحان درس خوانده! آن ها فکر می کردند که محمود دروغ می گوید و بابت نمرات خوبی که گرفته ساعت ها پشت میز مطالعه نشسته است.

تبریزیان در کودکی با بچه‌ های فامیل به تماشای فیلم می‌ نشست و ساعت ها با آنان بازی می کرد. او و دوستانش با تقلید از بازیگران فیلم نقش‌ آفرینی می‌ کردند و شعر می‌ خواندند. محمود معتقد است همین بازی‌ ها باعث ایجاد شور و اشتیاق و ورود او به دنیای گویندگی و پادکست شده است.

داستان مستقل شدن

محمود پس از سال‌ ها تجربه مستاجری و آویزان بودن این و آن، بالاخره صاحب سهم پدری خودش شد و توانست با آن صاحب خانه شود. او این خانه را اجاره داد و از این راه درآمدی برای موسیقی، زندگی و امرار معاش خود فراهم کرد. وجود این خانه به او کمک زیادی کرد تا بتواند روی پاهای خودش بایستد.

جالب است بدانید او حاضر است برای رسیدن به اهدافش برای هر کسی کار کند و بله قربان بگوید! چراکه کار را عار نمی‌ داند. او در این باره می گوید: برای اینکه به اصل و حقیقت خود پی ببرم و خودم را پیدا کنم، حاضر هستم هرکاری انجام دهم. البته کاری که پیدا کردم هویت و منیت در آن مطرح باشد نه چیز دیگر!

محمود امیدوار است روزی بتواند بدون زور و بازو و انجام کارهای یدی و فیزیکی، با زور حنجره اش نیز درآمد زایی کند.

جرقه شروع به کار

محمود تبریزیان در کلاس اول دبیرستان (کلاس هفتم) وقتی از درس دادن معلم خسته می‌ شد در گوشه‌ ای از دفترش به نوشتن داستان‌ های ترسناک و درام می‌ پرداخت. او حتی شعرهایی با نگرش و سبک رپ می‌ گفت و زیر لب زمزمه می‌ کرد. این فعالیت‌ ها جرقه شروع به کار فعالیت های هنری اش بود.

مصاحبه با محمود تبریزیان، نویسنده، گوینده و پادکستر | پاسخ به 10 سوال متداول

در مسیر موفقیت خود با چه چالش هایی روبرو بوده اید؟

تمسخر ها و اهانت‌ های زیادی در این راه به من شده است ولی هرگز ناامید، متوقف و تسلیم نشدم و به راه خودم پرقدرت و با ایمان کامل ادامه دادم.

تأثیر خانواده در مسیر موفقیت شما چه بوده است؟

پدرم، به ویژه مادرم همواره از هنر، علاقه و اهدافم حمایت می‌ کردند و با کار و فعالیت هنری من مخالفتی نداشتند. متاسفانه در مقابل افرادی را می‌ بینم که پدرانشان آن ها را از خانه بیرون می‌ کنند یا مادران شان با آن ها قهر می‌ کنند. اما این اتفاق برای من هرگز رخ نداده است.

پدرم با وجود اینکه فرد بسیار مذهبی و متعصبی است ولی برای کار گویندگی و هنر از من حمایت کرد و گفت که هنر را جدی بگیرم و به درس و دانشگاه زیاد تکیه نکنم.

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی حسین ترکاشوند باستان شناس و تاریخدان

دلیل موفقیت خود را مدیون چه چیزی یا چه کسی می دانید؟

در درجه اول موفقیت هنری و زندگی‌ ام را مدیون مالک مان خداوند، یارمان امام رضا (ع)، مادرمان حضرت زهرا (س) و صاحب مان امام زمان (عج) هستم و خواهم بود.

یک داستان از برهه سخت زندگی تان برایمان بگویید.

در سال 1395 زمانی که من 12 یا 13 ساله بودم والدینم از هم طلاق گرفتند. این اتفاق باعث شد وضعیت مالی ما به شدت تغییر کند و ما مجبور شدیم در یکی از محروم ترین و فقیرنشین ترین مناطق پایین شهر زندگی کنیم. این اتفاق برای من از نظر روحی بسیار آسیب‌ زننده بود.

من اعتقاد دارم کسی که همیشه در رفاه بوده و به یک شبه با شکست روبرو می‌ شود، بیشتر از کسی که آرام آرام با مشکلات دست و پنجه نرم می کند، آسیب می‌ بیند. این موضوع به دلیل عادت و مقبولیت است. کسی که همیشه در رفاه بوده انتظار دارد که همه چیز خوب پیش برود و وقتی با شکست روبرو می‌ شود، نمی‌تواند آن را تحمل کند.

با وجود همه این مشکلات من سعه صدر داشتم و با کمک خدا به مسیرم ادامه دادم.

جز گویندگی قبلا چه کارهای دیگری انجام داده اید؟

وقتی 15 سالم بود و به سن تکلیف رسیده بودم علاقه زیادی به فضای تبلیغ و دین داشتم. به روضه‌ های ماهانه خانگی فامیل مان یا مسجد محل می‌ رفتم و پیش منبر بودم. علاوه بر سخنرانی، روضه‌ خوانی هم می‌ کردم و تشویق می‌ شدم و احسنت می‌ شنیدم.

در سال دهم، رشته علوم و معارف اسلامی دبیرستان امام رضای مشهد قبول شدم. فکر می‌ کردم این فرصت خوبی است تا بتوانم بیشتر در این زمینه رشد کنم اما متاسفانه فضا و جو حاکم در آنجا، آن‌طور که فکر می‌کردم نبود.

تا کنون با کجا و چگونه همکاری داشته اید؟

بنده صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر نشریه صوتی دانشجویی سلوک هستم که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد فعالیت می‌ کند. همچنین سابقه گویندگی در دو برنامه رادیویی “همکلاسی سلام” و “سنگ کاغذ قیچی” در رادیو خراسان رضوی را دارم.

علاوه بر این برای برخی از تشکل‌ های دانشجویی از جمله جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد پادکستی با عنوان “کلید رمزآلود فرج” تولید و پخش کرده‌ ام. در حال حاضر هنرجوی دوبله در یک موسسه هنری خوب مشهد هستم و به فعالیت پادکست‌ سازی هم ادامه می‌ دهم. همچنین عضو شورای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد می باشم.

برای کسانی که می خواهند شغلی را شروع کنند چه پیشنهادی دارید؟

برای کسب درآمد از پادکست می‌ توانید با برنامه‌ ها و پلتفرم‌ های خارجی همکاری کنید. این پلتفرم‌ ها معمولا تعداد مخاطبان بیشتری دارند و می‌ توانند به شما در جذب اسپانسر کمک کنند. برای اینکه بتوانید پادکست خود را در این پلتفرم ها بگذارید باید حساب خود را پرمیوم کنید.

علاوه بر این می‌ توانید با سایت‌ های موسیقی نیز همکاری کنید تا پادکست‌ های خود را در این سایت‌ ها منتشر کنید. این کار می‌ تواند به شما کمک کند تا مخاطبان بیشتری جذب کنید.

نکته مهم در این مسیر طولانی ناامید نشدن است. کسب درآمد از پادکست زمان و تلاش زیادی می‌ برد. بنابراین صبور باشید و از تلاش دست نکشید.

خودتان را برای مخاطبان ما چگونه توصیف می کنید؟

من آدم رک و رو راستی هستم. از جنبه بی‌ ادبی، بی‌ شعوری و یا گستاخی به آن نگاه نکنید چون منظورم این نیست! نه اصلا! من فقط دوست ندارم پشت کسی حرف بزنم و اگر در جمعی احساس ناراحتی کنم از آن جمع عذرخواهی می‌ کنم و می‌ روم. به همین سادگی …

این مقاله را حتما بخوانید:  بیوگرافی مریم مبارکی مربی فن بیان و مهارت های ارتباطی

همچنین آدم احساساتی‌ هستم. اگر کسی از احساسات من سواستفاده کند با او دو برابر بدرفتاری می‌ کنم. مثلا اگر کسی به من تیکه بیندازد من دو تایم پنج دقیقه‌ ای پشت سر هم به او تیکه می‌ اندازم.

من هنر را دوست دارم و به آن علاقه زیادی دارم. اگر هنری را دوست داشته باشم برای آن برنامه‌ ریزی می‌ کنم و ترفندهایی را برای بهبودش در نظر می‌ گیرم. به عنوان مثال برای پادکست خود از موسیقی برای ایجاد هیجان و درک بهتر در مخاطب استفاده می کنم.

سبک زندگی و روتین روزانه شما به چه صورت است؟

من فردی معتقد و وظیفه شناس هستم و به برنامه و پلنی که خداوند برایم چیده احترام می گذارم. بعد از نماز صبح دعا می خوانم و به آسمان و صدای پرندگان توجه می کنم چون این آرامش خاصی به من می دهد. سپس پیاده روی می کنم و اگر فرصت داشته باشم صبح زود به یک مکان مقدس می روم تا آرامش معنوی بیشتری پیدا کنم.

من در زندگی ام مستقل هستم و کارهای خودم را خودم انجام می دهم. از جمله غذا پختن، تمیز کردن خانه و … علاوه بر این به نویسندگی علاقه زیادی دارم و همیشه ایده های جدیدی برای نوشتن دارم. ساعت ها فکر می کنم و به آهنگ گوش می دهم تا نت های مختلفی را با پادکست هایم تلفیق کنم.

تفریحات شما چیست؟ آیا به ورزش خاصی علاقه مند هستید؟

تنها تفریح من به معنای واقعی کلمه با خانواده است و تنها ورزشی که دوستش دارم و به آن علاقه شدیدی دارم شنا است.

چه نقاط ضعف و قدرتی دارید؟

همان‌ طور که گفتم یکی از نقاط ضعف من این است که خیلی آدم احساساتی هستم. شاید این موضوع از یک جنبه مثبت هم باشد چون باعث می‌ شود دیر عاشق شوم. اما وقتی عاشق می‌شوم تمام وجودم را می گذارم و واقعا عاشقی می کنم و تمام تلاشم را به کار می گیرم. متاسفانه کسی قدر این عشق من را نمی‌ داند.

از نقاط قوت من این است که رک و راست هستم و به هیچ وجه دروغ نمی‌ گویم. همچنین حافظه بسیار قوی دارم و هیچوقت چیزی را فراموش نمی کنم یعنی حتی وقایع دوران کودکی‌ ام را هنوز فراموش نکرده‌ ام و به یاد دارم.

بزرگترین هدف تان در زندگی چیست؟

بزرگترین هدف من در زندگی آرامش مادرم و به دست آوردن تجهیزات استودیویی است. همچنین حمایت از کشورم ایران و پیشرفت آن برایم بسیار مهم و حائز اهمیت است. من می‌ خواهم با حمایت از وطنم ایران بتوانم از پلتفرم‌ های خارجی درآمد دلاری کسب کنم اما بدون اینکه به وطنم خیانت کنم یا وطن فروشی کنم.

اگر کتاب یا فیلمی مدنظر دارید به مخاطبان ما پیشنهاد دهید

تنها کتابی که به همه پیشنهاد می کنم بخوانند “قرآن” است! فرقی نمی کند خواننده و یا بازیگر باشید و یا دانشجو و … به همه اقشار جامعه پیشنهاد می کنم این کتاب بسیار زیبا را بخوانند.

چون با قرآن می توان تبدیل به یک هنرمند شد! قرآن یک جنبه نظم و انضباطی خاصی دارد که بنظرم به همه کمک می کند که یک سبک زندگی سالم را دنبال کنند.

راه های ارتباطی

رای دهید

ثبت بیوگرافی در گوگل

آیا می خواهید هرکسی نام شما را در اینترنت جستجو کرد، عکس ها و اطلاعات شخصی شما را ببیند؟ کافیست وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر نمایید تا بیوگرافی تان در گوگل ثبت شود.

ثبت سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا می خواهید بیوگرافی شما در گوگل ثبت شود؟ تنها یک قدم تا مشهور شدن فاصله دارید.
باز کردن چت
1
پریسا رحیمی
سلام، چطور می تونم کمکتون کنم؟